Rozsvícení stromu v Hrádku nad Nisou


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Novinky

Rozsvícení stromu v Hrádku nad Nisou
Krásná akce, lidé báječní, atmosféra super. Nemohu jinak než chválit a chválit. Když jsem se poprvé setkala s panem Horinkou a řekl mi o svém nápadu, že by mohli lidé přinést něco pod stromeček i pejskům, říkala jsem si jakou to bude mít odezvu. Trošku jsem se obávala reakce lidí. Sice se prý pár lidí našlo, co celou akci kritizovalo, ale to se vždycky někdo najde.
Jak se ukázalo v první adventní neděli, nápad to byl moc dobrý. Dohodli jsme se, že když přijedu na 16.00 bude to tak akorát. Kolem 15.00 hodiny jsme parkovali na náměstí. Nejen že mou pozornost upoutal krásný velký vánoční strom a vyzdobené celé náměstí, ale ve vestibulu radnice bylo několik lidí. V duchu jsem si řekla, že by to už byli lidé co nesou něco pro pejsky?
A ano, paní Farská, která je zaměstnancem Brány trojzemí o.p.s. zatím přijímala balíčky pro pejsky. Město Hrádek nad Nisou také mělo připravené odměny pro děti a dospělé v podobě sladkých dobrot, kalendáře Hrádecka, různých hraček a pexes. Krásně ozdobená borovička byla ve vestibulu radnice, vedle které jsme postavili flipcharty. Paní Farská počkala až si vše nanosíme, předala nám odměny pro lidi se slovy, že ten největší nával lidí už asi byl. Byly už dva téměř plné stoly různých konzerv, granulí, kapsiček, pamlsků…To mě překvapilo, protože vánoční trh začal ve 14.00 a za zhruba hodinu a půl už tam bylo takových věcí.
A mé pocity, v tu chvíli? Mrzelo mě to, že jsem tam nebyla od 14.00 a osobně se s těmi lidmi nesetkala a nepoděkovala jim. Manžel mě uklidnil se slovy, nemůžeš se rozkrájet, dřív by jsi to stejně nestíhala. Co dodat, měl pravdu, ale víte jak to je, člověk stejně přemýšlí co mohl udělat jinak a tak. Ještě jsem neměla vše připravené a lidé chodili s dalšími balíčky. Ani jsem se s mužem nestačila domluvit, co kdo bude dělat a nějak to přišlo samo. Můj muž stál u stolků s prodejem věcí a já přijímala dárečky pro pejsky. Obávala jsem se zimy, ale bylo mně místy dost horko, když jsem viděla kolik lidí se řadí do fronty, jen aby mě předali krmení. Ano, není to překlep, byla u nás fronta. Věty: “Dobrý den , moc děkujeme a znáte náš psí útulek? Jak jste se o nás dozvěděli? Také máte pejska? Město Hrádek připravilo spoustu odměn pro Vás vyberte si….” atd., se postupně zkracovaly na “Dobrý den, moc děkujeme a město Hrádek si pro Vás také připravilo odměny, vezměte si, nebo kalendář”….Více jsem už pak nestíhala. Psala jsem na začátku o tom, že paní Farská říkala, že už největší nával lidí byl – ani jedna z nás, vlastně nikdo netušil kolik lidí ještě přijde .. .Krásné překvapení a za to jsem vděčná Vám lidem.
 
Poučení pro příště – ještě jednoho človíčka, který se mnou bude přijímat dárky. Ráda se lidem věnuji a zajímají mě jejich zkušenosti s pejskama a tak celkově. Jsem hold tvor společenský. Fenečka Žofí, která byla na akci s námi nepřišla zkrátka a dostávala jednu dobrůtku za druhou. Ne nepřejedla se a ani jí nebylo špatně, jen si pozornost dětí a lidí náležitě vychutnávala.
Potěšil mě i pan hejtman Půta s rodinou, který se přišel podívat jaká je odezva na akci.
 
Proto patří veliké díky panu (teď již starostovi) Horinkovy za nápad, podporu a ochotu.Lidem, kteří se na akci podíleli. Všem Hrádeckým obyvatelům a nejen jim za to, jak byli štědří. To i v této době, kdy se vše zdražuje, není práce, nejsou lhostejní a přinesou něco pro pejsky a kočičky. Kolik toho bylo dokládají fotografie. Ptáte se, jestli jsme to najednou naším odchytovým autíčkem Suzuki vagon uvezli? Odpověď je ne! Pan Horinka spolu s panem Štruplem a dalšími lidmi nám ochotně pomohli vše nanosit do auta a info centra, kde jsme je měli do druhého dne schované. V pondělí jsme museli přijet větším vozem s přívěsným vozíkem. JEŠTĚ JEDNOU VŠEM DĚKUJI!

.


fotogalerieMáte otázky? Ptejte se...

 • Telefon:
  606 345 536

  E-mail:
  info@azylpes.cz (zobrazit kontaktní formulář)

  Adresa:
  Krásný Les 3, 464 01 Frýdlant

  Otevírací doba pro veřejnost:

  Pondělí 8:00 – 11:00
  Úterý 8:00 – 11:00 | 15:00 – 17:00
  Středa 8:00 – 11:00
  Čtvrtek 8:00 – 11:00 | 15:00 – 17:00
  Pátek 8:00 – 11:00 | 15:00 – 17:00
  Sobota 8:00 – 11:00
  Neděle 8:00 – 11:00