Adopce na dálku


Jak je v úvodu již uvedeno, jsme soukromý útulek a tak za pejska nalezeného v obci či městě platí úřady zpravidla 30dní,  nejdéle však půl roku. Odvíjí se to ze zákon buy essay already written. Avšak psi jsou u nás i mnohem déle a tak pro ně sháníme pomoc.

Jedna  z možností, méně známou, je si konkrétního psa adoptovat. Jak to funguje?

Je spousta lidí , kteří si z nejrůznějších důvodů domu psa vzít nemůžou. Ať už z nedostatku času nebo nemají vhodné prostory a lidé, kteří mají alergii a přitom by rádi nějaké to zvíře chtěli. Řešením je tak zvaná adopce na dálku. Navštívíte náš útulek osobně nebo si na  internetových stránkách vyberete pejska,  kterého byste měli zájem adoptovat a tím mu pomoci důstojně dožít a nebo se o něj na dálku postarat do té doby, než mu najdeme nový domov. Na pejska přispíváte měsíční částkou, kterou si vy zvolíte a u fota psa na stránkáchedu.birdie bude Vaše jméno a na kotci v útulku taktéž. Pejskovi tak můžeme víc dopřát, co se týká krmiva, pamlsků nebo novým pelíškem, v zimních měsících dekou atd. Můžete to samozřejmě nakoupit sami a k pejskovi dovést a alespoň Vás uvítá a Vy mu to budete moci dát osobně.

JACÍ PSI SE ZPRAVIDLA ADOPTUJÍ?

Jsou u nás i psi staršího věku, handicapovaní a ti, kteří se hezkým vzhledem zrovna chlubit nemůžou. Pro takové také těžko hledáme domov. Takový pejsek při tom za svůj vzhled nemůže , povahu má dobrou, ale lidem se zkrátka nelíbí a to je jim osudné a v útulku pak mají domov a dožijí zde.

Máme i psy, který se opakovaně do útulku vrátily a to z důvodu třeba úmrtí nového majitele,  odebrání psa z důvodu týrání a nebo jednoduše , že není tak vzorný, jak si nový majitelé představovali. Pro psa je taková situace velice stresující.

Když si vezmete jeho život – někde v rodině  se narodil a jako roztomilé štěňátko si ho někdo koupil a přinesl domů. Každé štěňátko se musí však  vychovat , aby nedělalo loužičky tam, kde nemá, neničilo zařízení bytu atd. Zde přichází první selhání člověka a pes je vyhozen na ulici. Pak se dostane do útulku, nové prostředí, lidi , kotec a ne teplý domov na který byl zvyklí.Snažíme se mu dát lásku a domov, ale přeci jen je u nás víc psů a tu lásku musíme rozdělit mezi ně. Najdeme mu nový domov a ukáže se třeba, že honí slepice, přeskakuje plot atd. Druhé selhání člověka a pes putuje zpět do útulku. Lidé si musí uvědomit , že se musí s pejskem nejprve sžít a pes s nimi, vzájemně si na sebe zvykat. Dopřát Vám a psovi čas. Ne na darmo se říká, že pes je člen rodiny!  Takový život by asi z nás nikdo nechtěl, že? Takoví psi se pak těžko umísťují. Nedůvěřují cizím lidem a trvá, než si na ně zvyknou..