Projekt EVVO spolupráce třídy 7.A ZŠ Dr.F.L a útulek


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

 

O velikou radost v útulku se postarali nejen žáci 7.A, ale i škola, MěÚ Semily a další dárci. mohu s radostí napsat , že do útulku bylo dovezeno nejen papání, ale tolik potřebné pracovní náčiní. To prostě bere při naší práci za své. Takové nadšení jsem od žáků 7 třídy opravdu nečekala. Často se setkáváme s negativním názorem na útulky a celkově na zvířata v nich. Tady to bylo jiné.  Žáci a pedagogický doprovod se vrhli do práce s nadšením. Někde se uklízelo jinde venčilo a podařilo se i natřít část vstupní brány. Na natírání atd. není čas a tak jsme rádi i za takovou pomoc. Moc všem děkujeme a těšíme se na další setkání. A co napsala paní třídní učitelka Mgr. Iva Srbová do novin? Čtete níže :-).

   Dne 6.5.2015 se uskutečnil v rámci EVVO projekt spolupráce  třídy 7.A  ZŠ Dr. F. L. Riegra a útulkem pro psy Azyl Pes Krásný Les, Frýdlant v Čechách. Právě sem směřují nalezení psi z  Mě Policie Semily. Projekt je zaměřen na vedení žáků k zodpovědnosti, svědomitosti v péči o svěřené zvíře, na pomoc zvířatům opuštěným. Akce se zúčastnilo 18 žáků a pedagogický doprovod.

   Díky finanční podpoře Odboru životního prostředí MěÚ Semily, sbírce ve škole a příspěvku samotných sedmáků a dalších dobrých duší jsme nakoupili prostředky a krmivo v celkové výši 3.464,-Kč (1512,-OŽP Mě Semily, 1952,-ZŠ a další dárci- nakoupili jsme kbelíky, košťata, lopaty, granule, odčervovací tablety).

    Žáci se nejprve dozvěděli něco o provozu útulku, prohlédli si jej, pak se rozdělili do skupin a postupně vystřídali úklid kotců, venčení psů a nátěr plotu.

Pro všechny to byl nový zážitek. Sbírali dech na pachy spojené s úklidem, proběhli se na čerstvém vzduchu se psím kamarádem, potěšili se se štěňátky.

Úžasný, dojemný a poučný den.

Sedmáci byli nadšení, skvělí a pracovití, hlavně vykonali kus potřebné práce.

 Moc děkujeme všem přispěvatelům.

 Připravujeme další setkání.

 

Mgr. Iva Srbová, třídní učitelka,