Pokladnička v Tropicu


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Opět musím poděkovat dobrovolnici  s o.s. Azyl Pes paní Lence, která zařídila kasičku v prodejně Tropic v Liberci http://www.gilpa.cz/ S prodejnou máme již dobrou zkušenost z první sbírky o.s Azyl Pes Krásný Les - Auto pro upuštěné pejsky. Ovšem bez Vás lidí by se nepodařilo nic nastřádat. Každý kdo přispěl na 1 sbírku se může pochlubit tím, že i díky němu má útulek autíčko, které báječně slouží k odchytu, převozu zvířat, krmení, materiálu ….. Majitelka obchodu paní Šípová je velice ochotná a vstřícná paní, která má zájem rozšířit spolupráci i nadále. Tomu se nebráníme a naopak budeme za takovou spolupráci velice rádi.

V prodejně můžeme umístit i box na krmení, které v prodejně nakoupíte a věnujete ho pro naše pejsky a kočičky v útulku. Nemusí to být jen krmení, budeme rádi i za pamlsky, odblešovací prostředky, hračky, obojky, vodítka.. Zkrátka vše co je potřeba:-). Jakmile box seženu, nebo nějak zajistím umístíme ho v prodejně.

Dokud  lidé budou nezodpovědní a budou si pořizovat pejsky a kočičky, které následně v nejlepším případě nikde vyhodí na ulici nebo někomu do zahrady, útulky budou stále plné a často i přeplněné. Proto se také snažíme všude dávat fotografie pejsků a kočiček s povídáním o jejich osudu  a  popiskem. Jak se říká co oči nevidí , srdce nebolí. Je potřeba, aby bylo vidět jak se někteří lidé dokáží chovat k němé tváři.

Na druhou stranu bez těch hodných lidí by útulek nemohl tak fungovat. Jelikož je útulek už 21 let starý a byl vybudován prakticky z toho co tenkrát jak se říká kdo dala dům dal. Je potřeba rekonstrukce stávajících kotců, přesněji střechy do které zatéká. Stávajícího plotu s trámů, které jsou už uhnilé. Však přijďte a přesvědčete se. Nyní rekonstruujeme skladové prostory.