Oslava světového dne zvířat v Praze


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 3.10.2015; 12.00 - 18.00
Srdečně Vás zveme na oslavu Světového dne zvířat 2015, kde se díky Nadaci na ochranu zvířat můžeme prezentovat i my :-) . Budeme tam se stánkem, těšit se můžete na nové samolepky, šperky, pohledy….

Nadace na ochranu zvířat pořádá v sobotu 3. října 2015, od 12 do 18 hodin, v parku Na Pankráci (Praha 4) oslavu Světového dne zvířat.

Benefiční akce se koná pod záštitou Bc. Libora Hadravy, Ph.D., radního hlavního města Prahy, a Mgr. Petra Štěpánka, CSc., starosty městské části Praha 4, která je hlavním partnerem akce.

Oslavu Světového dne zvířat zahájí paní Marta Kubišová, patronka Nadace na ochranu zvířat, a RNDr. Pavel Poc, poslanec Evropského parlamentu, místopředseda výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.

Nadace na ochranu zvířat připravila zajímavý a bohatý program Světového dne zvířat, zaměřený na soužití a vzájemný …vztah lidí a zvířat. Součástí programu budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se psy (např. Dogdancing, Obedience, Agility, Dogfrisbee, Canicross aj.), ukázky odchytu zvířat a práce záchranné služby veterinární či ukázky vodících a asistenčních dovedností psů. Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry, dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic. Pozoruhodnou novinkou bude výstava a přehlídka miniaturních koní.

Nadace připravuje také charitativní sbírku chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích. Pomozte i VY! Přijďte za námi na oslavu Světového dne zvířat a přispějte do naší sbírky pro útulky. Uvítáme např. obojky, vodítka, košíky, pelíšky, misky, hračky, kartáče, boudy aj. Sbírka bude poté přerozdělena vybraným útulkům, které mají stálý nedostatek nejen financí, ale také chovatelských potřeb a vybavení pro zvířata. V rámci programu bude představena také adopční nabídka psů a koček z útulků.