O netradiční módní přehlídce…


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

O netradiční módní přehlídce…
Netradiční módní přehlídka, která se konala v OC Nisa Liberec byla opravdu skvělá. Prodejna Zvěrokruh připravila pěkné oblečky, vodítka a jiné doplňky. Na molu se střídalo několik pejsků, z toho dva z našeho útulku Žofinka a Fifinka. Nechyběla kočička a dokonce i králíček se objevil na molu. Vše bylo pěkně připravené a zorganizované.
Dcerka nemohla dospat, jak se těšila, až bude chodit po molu a předvádět fenečku Fifinku v různých oblečcích. Byla neděle 10.30 a už jsme nakládali obě fenky do auta. Materiály na prezentaci jsem si připravovala několik dní dopředu a už byly naložené v autě. Na akci jsme museli jet dvěma auty. Jedno s přívěsným vozíkem řídil manžel a druhé já. Ptáte se proč dvěma auty? Tak odchytové vozidlo má jen dvě místa , v zadu byly psí holky v přepravkách. Zbytek věcí na prezentaci jako je roll-up, flipcharty, stolek atd. jsem s dcerkou vezla já. Proč vozík? Protože nám paní Hložková ze Stráže nad Nisou věnovala boudu a bylo domluvené, že si jí po akci vyzvedneme. A aby toho nebylo málo, tak z Ligy na ochranu zvířat ČR, předseda pan Ondráček, nám na akci přivezl cca 300 konzerv pro pejsky. Tím to také panu Ondráčkovi moc děkuji. S časem stále bojuji, a tak se snažím cestu vždy nějak využít.
A zpět k samotné akci . Kolem 11.30 jsem už začali s manželem a dcerkou vynášet věci z auta do výtahu a přímo u vodopádu rozkládat flipcharty. Překvapil mě hned zájem lidí o útulek. Jenže jsem musela mít vše připravené do 13hod, a tak nebyl zrovna čas a prostor na popovídání (a to si tak ráda povídám). Manžel mně říkal: “Nejdřív si vše připrav a pak se můžeš věnovat lidem.” Měl pravdu, protože bych opravdu nic nestihla připravit. Zatím obě fenečky i dcerka byly v zadu , kde se připravovaly modelky a zvířátka. Adélka běhala s Fifinkou sem tam a nemohla se dočkat. Obě psí slečny si nejprve trénovaly na pódiu chůzi, samozřejmě s pomocí pamlsku. Jen jsem zapomněla dcerce vzít také nějakou tu odměnu, když jsem viděla jak trénuje . Modelka, která vodila Žofinku, byla také velice příjemná.
Opravdu akce začala včas a lidé se už před začátkem scházeli. Nestihla jsem zrovna moc sledovat, co se na molu děje, ale po očku jsem pozorovala reakci lidí. Zvířátka měla všechna úspěch, obchod Zvěrokruh nešetřil na pamlskách, a tak se i zvířata radovala. Musím konstatovat, že první kolo se Adélka trošičku styděla (já jí obdivuji v 6ti letech bych tam já nešla). Druhé kolo se jí už z mola nechtělo. Děti musely poděkovat jí a Fifince za ukázku. Věřte nebo ne, už jsem měla i já velký hlad, protože bylo už cca 15.30 a my jsme se nestihli najíst. Manžel zašel pro jídlo do bufetu, a tak pod fousy konstatoval, že není nic lepšího, než stát v neděli odpoledne hladovej v obchoďáku. Měla bych to jemu a dcerce nějak vynahradit, ale zatím jsem nic nevymyslela. Opravdu by to bez jejich pomoci a podpory nešlo.
Naházela jsem do sebe asi na pětkrát nudle, protože když nikdo přišel, nebudu mezi řeči jíst. Podpořit nás na akci přišlo několik známých a udělalo mně to radost. Také jsem netrpělivě čekala na paní z Prahy, která říkala, že se přijede podívat na Fifinku. Blížilo se třetí kolo přehlídky a paní se se synem objevila. Fifi se jí hned líbila a bylo jasné, že si ji odveze. Nezapomněla ani na ostatní pejsky v útulku a přivezla piškotky a dobrůtky, kyblíky na vodu atd…Dcerce jsem to řekla až po třetím kole (I když to i v době, kdy byla Adélka s Fifinkou na molu, bylo do mikrofonu řečeno, že už má svého nového majitele. Dcerka to nevnímala). Víte, vždy těžce nese, když si nějakého pejska oblíbí a pak se umístí. Jak já jí chápu. Samozřejmě bez slziček se to neobešlo, ale paní byla připravená a dcerce přivezla nálepky na okna, čokoládu a Kinder vajíčka. To jsem ani já nečekala, byla jsem mile překvapená. Ze Zvěrokruhu jsem ještě dostala poukázku 2x 500kč na nákup v prodejně. Adélka dostala kapsičku na pamlsky, kterou tam celou dobu prezentovala a také sladkou odměnu. Bylo to moc krásné a celkově se akce povedla. Někteří lidé přispěli do kasičky a někteří nás podpořili zakoupením přívěsku, těžítka či figurky.Rozdalo se hodně letáčků a co se týká povídání o útulku jsem se prakticky nezastavila. Všem lidem co se přišli na akci podívat děkuji a doufám, že se příští rok zase sejdeme.

.


fotogalerie

[Galerie nebyla nalezena]