Návštěva školky Řasnice u nás v útulku


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Návštěva školky Řasnice u nás v útulku

 

Napsáno paní učitelkou:

Výlet za pejsky jsme si hned naplánovali. Jenomže počasí se zbláznilo a poslalo nám jen samý déšť, vítr a studeno a tak se výlet uskutečnil až na druhý pokus. A ten se teda vydařil!

Než jsme se toho vytouženého dne dočkali, vůbec jsme nezaháleli. Poprosili jsme rodiče, aby nám na cestu přibalili něco dobrého, milého, ale i potřebného pro pejsky. A tak jsme nosili piškoty, kostičky, nějakou tu deku, hračku, pelíšek, salámek, konzervičku, paštičku, mističku, až toho byl plný kumbál. Vůbec jsme netušili, kolik dárečků se nám nakonec sejde. A měli jsme z toho velkou radost.

Očekávaný den konečně nastal. Když jsme ráno vstali, za okny nás přivítala studená mlha. Hrozila nám deštěm. Trochu se jí to podařilo. Jenže my jsme se nenechali odradit. Těšili jsme se moc a taky jsme poprosili sluníčko, aby šlo s námi. A povedlo se!

Bundy, pohodlné boty, dopravní vestičky a batůžky na záda a vydali jsme se na cestu. Byla dlouhá. Ťapali jsme statečně. A už je před námi útulek. Jen co jsme se přiblížili, hafani pochopili, že se blíží návštěva a přivítali nás pořádným štěkáním. To už nám přichází otevřít teta Katka a hned nás upozornila, že k některým pejskům nesmíme strkat prstíky. Nakonec byli všichni hafani vzorní a nikoho nesnědli.

Začala prohlídka a vyprávění. První byl Beník, který přišel do útulku úplně vychrtlý a zúbožený. Dnes, po dobré péči, je z něj nádherný čilý pejsek. Seznámili jsme se s Arnoldem, který nás vůbec nepustil ke slovu, s obrovským Elvisem (my jsme mu říkali Bohoušek), s chlupatým rozšafným Chlupíkem, pozdravili jsme naší Mendy, bojácného Ralfíka a Báru, přítulného Míšu a Bročka a klidnou Dášenku. Všechna jména si ani nepamatujeme. No prostě hafani šíleli štěstím a radostí a my jsme byli spokojeni, že jsme jim do života,uzavřeného v kotci, vnesli trochu lásky a naděje, že si je jednou někdo hodný odvede do klidného domova. Ovšem nastal čas vrátit se do školky a tak jsme se s veselým psím davem a taky s tetou Katkou museli rozloučit.

„Ahoj, teto! Ahoj, hafíci!Určitě ještě za vámi přijdeme!“

A bylo to. Návštěva se povedla, my i pejsci jsme byli šťastni, vše dobře dopadlo, A nakonec se i sluníčko rozhodlo, že si ten výlet užije s námi.

Odpoledne paní učitelka Andrejka odvezla do útulku všechny ty nashromážděné dobroty a taky krásné obrázky, které jsme pro útulek namalovali. Všem, kteří přispěli pejskům ke zlepšení jejich osudu moc a moc děkujeme a zveme je (a nejenom je) na Den otevřených dveří a to 15.6. 2013 a to od 14. do 18. hodin do AZYL PES Krásný Les.

Nezapomeňte se podívat na fotky na www.azylpes.cz a taky na stránky Řasničky.

 

Ahoj, dospěláci ze školky

 


fotogalerie