Natáčení pořadu Chcete mě s paní Martou Kubišovou


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Novinky

Natáčení pořadu Chcete mě s paní Martou Kubišovou

I přes velkou zimu se natáčení povedlo. Alespoň mám takový dojem. Tak pěkně od začátku.

Nebudu tady rozepisovat přípravy na natáčení, co se týká úklidu a pohoštění. Tak přeci jen člověk se snaží, aby vše bylo dokonalé, dobré a všichni byli spokojení. Teď se možná ptáte, proč jsem je chtěla pohostit. Samozřejmě to nikdo po mně nechtěl , ale Vy byste jim po natáčení jen poděkovali a poslali je někam do restaurace najíst? Asi ne, že.

Do televize se vždy týden před samotným natáčením posílá seznam s popiskami pro osm pejsků a dva náhradníky. Ještě že tak, neboť Bak měl jít jako druhý, ale ten se mezi tím umístil. A tak šel Zrzek jako náhradník. Pro tentokrát byli vybráni: Blesk, Leon, Endy, Megie, Valtr, Roky, Goro a Zrzek.

Po příjezdu ČT jsme hned paní Martě Kubišové popřáli k jejím narozeninám, samozřejmě nechyběla kytička a dáreček. Ptáte se, jaký jsme vymysleli? Těžítko se sněžením, kde je vložená fotka pejska z útulku a z druhé strany přání. Měla jsem dojem, že se to paní Kubišové líbilo. Říkala, že to sněžení je krásné.

A k samotnému natáčení. Pan kameraman nejprve natočil v útulku a na dvoře pár záběrů a už se šlo na samotný rozhovor. Teda ze začátku jsem se klepala jak ratlík, fakt. Jsem vždy nervózní, když mám někde vystupovat. Pokyn od kameramana „ticho a jedem“ .Tak pár otázek v rozhovoru typu: kolik zde máme pejsků, co se nám povedlo a co naopak potřebujeme. Samozřejmě jsem se zakoktala a měla jsem výpadek. Přitom jsem se to tak pěkně naučila. Ještě že se netočí živě. Občas se muselo čekat, než projede traktor, než se ztiší pejsci atd. Dobrý, to nejhorší mám už za sebou. Přemístili jsme se na zahradu, kde se bude už natáčet samotná nabídka psů a Renáta – kolegyně začala podle seznamu vodit pejsky. Vždy se bere z kotce jeden, nechá se trošku projít, aby byl klidnější a pak se předá paní Martě. Já jsem zatím stručně ještě o pejscích povídala a celkově o dění v útulku za ten rok. A jak se při takovém natáčení pejsci chovají?

Blesk, pohodář, šustění pytlíkem piškotů bylo úspěšné a záběry byly hned hotové. To s Leonem to bylo horší, Renáta ho raději vedla, někdy on jí, ale obávala jsem se ho dát paní Kubišové, aby jí nestrhl. Sice mně Renáta říkala, že nechce být v televizi, ale opravdu jsem ráda, že jí mám. Vážím si toho, jak mně pomáhá a jezdí na odchyty i mimo její pracovní dobu.

Endy, to je taky takový plašan. Paní Kubišová říkala, že je jak na pérkách. Ten se fakt pořád za něčím někam otáčel. Megie byla ovšem filmová hvězda. Ta pózovala jedna báseň. Brr, to je zima. Všichni si říkají. Také u nás bylo ještě trochu sněhu. Chudák paní Kubišová, té byla taková zima, že nemohla ani mluvit.

Zpět k pejskům. Přišel na řadu Valtr. Ten se vyznamenal. Až do teď byla paní Marta čistá, než jí dal lásku najevo tak, že na ní skočil. Je to opravdu moc milá paní, vůbec se nezlobila, naopak Valtr dostal ještě piškotek.

Roky, ten jak kdyby říkal: Teď Vám ukážu, že já jsem ten nejlepší, nejpřítulnější a nejhodnější pes. Ten se tak tulil, dával i pusinky. A pokud paní Marta měla jen trošku od Valtra špinavý kabát, tak teď už bylo jasné, že po odjezdu z natáčení půjde do pračky.

Mezi tím přivezl manžel dcerku ze školky, která ráno ani do ní jít nechtěla. Nedivím se jí, na každé akci se mnou je a se vším mně pomáhá. To i s přípravami na všechny akce a prezentace. Pan režisér zajásal a můžeme jí natočit s Gorem, ten měl jít právě na řadu. Asi to tak mělo být, protože Goro je opravdu milovník lidí a dětí, nechá se do nekonečna hladit, jen aby se mu někdo věnoval. Paní Marta prohodila větu, „už vidím ty gratulace k vnučce!“ Všichni jsme se zasmáli a pokračujeme dál.

Poslední přišel na řadu Zrzek, náhradník za Baka. To je opravdu pohodář. Sice občas stál ke kameře zády a musel opět fungovat pytlík piškotů, aby ho něco upoutalo. Taky už nám byla taková zima, že jsme si opravdu všichni moc přáli být už v teple. Jelikož bydlíme jen pár metrů od útulku, občerstvení bylo u nás doma. Řízečky, které jsem smažila ještě před natáčením, byly ještě vlažné, a tak každému přišly k chuti. Chlebíčky, které dělala ráno Renáta, se ke kávě skvěle hodily a byly moc dobré. Jen Adélka, má dcerka, měla vážný problém. Stalo se nedopatření a dcerky talířek se dal mezi ostatní na stůl. Paní Kubišová si nechtěně vzala její oblíbený talířek s princeznami. Já to ani nepostřehla, jen jsem koukala, jestli mají všichni všechno. Zavolala si mě do pokojíčku a řekla: „maminko ta paní zpěvačka má můj talířek s princeznami.“ Vysvětlovala jsem jí, že to přece nevadí a ať si jde dát také chlebíček. Nic naplat, dcerka trpělivě počkala až paní Marta dojí. Mezi tím ukazovala, jaké máme koťátko a po očku sledovala, kdy bude její talířek volný. Dočkala se. Paní Kubišová si šla umýt ruce a ještě řekla, jak se najedla. Mě to samozřejmě potěšilo, že jí chutnalo. Dcerku o to víc, že se už také nají. Hned mně pošeptala, jestli už může vzít nádobí ze stolu. Hned si šla talířek umýt a paní produkční se mě zeptala, o co jde. Řekla jsem jim o talířku a mezi tím se paní Marta vrátila z koupelny a dodala: „Adélko, děkuji ti, že jsem se mohla najíst z tvého talířku, moc mně chutnalo.“ Aduš řekla jako by nic, že není zač a šla na chlebíčky…… Opravdu celý štáb je bezvadný, prostě příjemní lidé, kteří se dokážou srdečně zasmát a nehrají si nikdo na nic.

Za to patří poděkování České televizi, že stále podporuje útulky a jezdí po celé republice natáčet psí osudy. Děkuji celému štábu, v čele s paní Martou Kubišovou, za skvělé natáčení a za příjemné strávení společného dne.

VYSÍLÁNÍ – Premiéra:

neděle 11. 11. – 11:45 – ČT2

Opakování:

čtvrtek 15. 11. po půlnoci – 05:40 – ČT2

pátek 16. 11. – 12:45 – ČT2

 

A krátká verze

úterý 13. 11. – 10:45 – ČT2

Opakování:

úterý 13. 11. po půlnoci – 03:50 – ČT2

čtvrtek 15. 11. – 13:40 – ČT2

sobota 17. 11. po půlnoci – 04:00 – ČT2.


fotogalerieMáte otázky? Ptejte se...