Dlažba v útulku


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Novinky

Dlažba v útulku
Dnes už k nám byla dovezena zámková dlažba ze stavebnin Žilka z Frýdlantu. Na podzim jsem vše (snad dobře, to se uvidí na jaře :-) ) naplánovala, namalovala, přeměřovala a počítala. Vyšlo neuvěřitelných 185m2 dlažby/8 cm - my odborníci říkáme osmičky :-) a cca 85m2 6cm a  cca 190m obrubníku. Něco se ze dvora muselo odstranit, aby se celkem 34 palet někam narovnalo. Co někam? Ne, hezky pěkně po ruce, tak až na jaře začneme, abych si nožičky neušoupala.
 Vím co to je za práci. Před několika lety jsem s mužem také dělala dlažbu. To bylo jen 160 m2 a ze začátku u míchačky, byl potřeba beton na obrubníky. Rozhodit  štěrk a poté prach, mezi tím žábou udusávat. a potom už samotná dlažba. Je pravda, že mě to bavilo, o tom jak jsem večery vypadala se tu rozepisovat ani raději nebudu. To chápete, ne? Přeci jsem jen ženská. Ptáte se jak to dopadlo? Dobře, dlažba drží a plní svůj účel.
A teď zpět k dnešku a útulku…. Jelikož auto, které mělo původně navést dlažbu na 2x nedorazilo z důvodu poruchy, přijel pán s tatrou (vejtřaskou). Po 4 paletách trpělivě navážel a navážel od 9 rána do téměř 18 hod. Po chvilce oťukávání jsem se ujala role závozníka Otíka ze známého filmu Vesničko má středisková. Nebojte útulek stojí, palety jsou tam kde mají. Ono ve dvou to šlo přeci jen lépe. Popruhy pod paletu, šofér mezi tím nastavil ruku jak potřeboval, popruhy už měl nachystané a páčkama jak jsem si tomu v duchu říkala ovládal ruku. Směrovala jsem paletu tam kam bylo třeba a řeknu vám někdy to byl záhul. Když se paleta posadila vyhákla jsem popruhy s toho velikánského háku a z pod palety a pak šup, šup pod další paletu…I pan řidič ocenil, že to jde rychleji. On mezi tím vyskočil na vejdu a vše nachystal tam.. Kolikrát tam vlastně skákal ani nevím! Vlastně  minimálně 34x to bylo palet, pak po každé ve stavebninách a tu a tam se to trochu zváhlo tak znova.. Můj odhad cca 50x. Ono dovést 34 palet po 4 je opravdu na celý den. A to jsem si ještě říkala kam šestku a osmičku… Nu neměl to asi lehké, ale pochopil, že vím kde a jak co bude a tak ochotně popojížděl. Však od podzimku si to plánuji , ne.:-). Abych nezapomněla, ještě  byl pán tak hodný a dvě boud, které se nám nepodařilo dát kam potřebujeme také pomohl. A to není vše, ještě odřezával dvě větve, aby se palety mohly dát tam kam jsem potřebovala…Hold na vše jsem si nevzpomněla…:-( No v každém případě jsem ráda, že už jí mám v útulku. A co nás čeká na jaře? … míchačka, štěrk, prach žába a odtokové žlaby a už dlažba. Kolik že nás na to bude? No opět můj manžel a  já, plus se hlásí jeden dobrovolník.
Kdyby snad někdo věděl o nějaké firmě, která by chtěla udělat dobrý skutek… řekněte prosím. Né, že bych se práce snad  vyhýbala, ale budou prezentace, den otevřených dveří v útulku atd..
Na jednu stranu se moc těším, bude to už zase přiblížení k mému snu jak chci, aby útulek vypadal…
Tak a je 22.45 a za těch necelých 5 hod. co jsem doma jsem stihla jako žena a ne jako závozník Otík, hodit prádlo do pračky, zatopit, udělat večeři a s 7 letou dcerkou Adélkou udělat úkol a procvičit částečně učení na zítra.. Pak přišel manžel z práce a v těch 30 minutách co čekal na jídlo,(nečekal neměl čas) přinesl dřevo a doučil se s Adélkou. Tak a já jsem dohrála fotky z dneška, že ta holka ale umí maminu fotit :-) A už jdu také do koupelny a pak hajaja…

DlažbaMáte otázky? Ptejte se...

 • Telefon:
  606 345 536

  E-mail:
  info@azylpes.cz (zobrazit kontaktní formulář)

  Adresa:
  Krásný Les 3, 464 01 Frýdlant

  Otevírací doba pro veřejnost:

  Pondělí 8:00 – 11:00
  Úterý 8:00 – 11:00 | 15:00 – 17:00
  Středa 8:00 – 11:00
  Čtvrtek 8:00 – 11:00 | 15:00 – 17:00
  Pátek 8:00 – 11:00 | 15:00 – 17:00
  Sobota 8:00 – 11:00
  Neděle 8:00 – 11:00