Co se u nás dělo v roce 2015?


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Vážení příznivci útulku Azyl Pes.

Jistě Vás zajímá, co všechno se za rok 2015 u nás událo.

V tomto roce prošlo útulkem celkem 215 psů. Do nového domova se nám podařilo umístit 122 pejsků. Původním majitelům jsme vrátili 52 zaběhnutých psů. Bohužel se stává, že také nějací pejsci zemřou, bylo jich celkem 12. Do roku 2016 bylo převedeno 29 psů.

Také kočiček bylo v útulku dosti v roce 2015. Celkem prošlo v tomto roce útulkem 54 koček. Z toho 31 kočičkám jsme našli nový domov. Do roku 2016 se převedlo 23 koček.

Nezahálelo se ani s rekonstrukcí části útulku.

Podařila se dokončit rekonstrukce zasedací – společenské místnosti. Tato část je důležitá, neboť se zde přijímají noví osvojitelé zvířete a v hezkém prostředí se řeší potřebná dokumentace. Dále se do této místnosti přijímají lidé z různých institucí (KVS atp.). Také tuto místnost navštěvují známé osobnosti, které představují v pořadu „Chcete mě“ naše svěřence. Je to zázemí, které tu má být.

Neboť práce člověka zoceluje J , tak jsme nelenili a pustili jsme se do další rekonstrukce a to: přípravny krmiva a skladu krmiva. Tato rekonstrukce trvala dlouhých 7 měsíců. Bylo zde potřeba udělat mnoho práce.

  • nový rozvod elektřiny a vody
  • nová světla
  • oprava děravých stěn, jejich nahození a nastříkání vápnem
  • podlaha: návoz štěrku, armatura, zalito betonem
  • betonová podlaha: penetrace a nátěr
  • vybavení: mrazák, lednička, regály, police (vše se dá díky tomu perfektně roztřídit)

Máme nově vybudované tři kotce. Vytvořili jsme betonovou desku. Na betonovou plochu se vystavěly kotce, které financovalo město Frýdlant.

Aby se útulek dostal do povědomí ještě více lidí, tak se zúčastnil celkem 47 prezentací za rok 2015. Díky prezentacím se umístí více zvířat. Na některé z nich bereme pejsky a kočičky. Noví osvojitelé si mohou při této příležitosti hned odvést zvíře do nového domova.

Také se konaly již tradiční akce pro veřejnost: „Ples útulku“ a „Den otevřených dveří – Den dětí.“ Ples to byl již třetí v pořadí. Počet zájemců o tyto akce se rok od roku zvyšuje a my z toho máme samozřejmě velikou radost.

I tento rok proběhlo v útulku natáčení pořadu „Chcete mě“ s paní Martou Kubišovou a panem Zdeňkem Srstkou.

Rozšířili jsme sortiment reklamních předmětů útulku, aby naši příznivci mohli vybírat ze široké nabídky a nákupem přispívat na naše čtyřnoháčky.

Všem lidem, kteří jakkoliv podporují náš útulek, VELICE DĚKUJEME a věříme, že i v roce 2016 nám zůstanete věrni. Vážíme si Vaší pomoci.