Veřejná sbírkaZaslouží si Teddy vaši pomoc? Pomozte zde alespoň klikem!


Napsal(a) Katka, . Rubrika: Novinky

Zaslouží si Teddy vaši pomoc? Pomozte zde alespoň klikem!
Vím, že málo kdo může pomoci finančně, pomozte klikem. Nestojí Vás to nic tedy jen čas i když s časem bojuji stále :-). Budeme rádi za vaší podporu.
Poloslepému Teddymu zde  http://daruj.dobravec.cz/pomaham-klikem-eukanuba-adult-medium-breed-s-bohatym-obsahem-kureciho-masa můžeme přispět klikem zdarma na krmivo. Zde je jeho příběh: Bylo září 2013 a byl chladný den když někdo vyhodil tohoto poloslepého pejska. Plno z vás se určitě dokáže představit jak se cítil když kolem něho jezdili auta, která viděl pouze v dálce a když se přiblížili tak už ne. Znamenalo to pro …něj jistou smrt.
Ale má nad sebou dobrého anděla strážného, který nad ním drží ochrannou ruku a tudíž se pejskovi nic nestalo a dostal k nám do útulku. V útulku jsme mu dali jméno Teddy. Už zpočátku nám bylo jasné, že pejsek s takto obrovským handicapem najde težko novou a milující rodinu. Náš pan veterinář nám doporučil vyšetření v Praze na oční klinice u pana MVDr. Beránka.

Ten zjistil že Teddy má vadu očí vrozenou a tudíž se nedá léčit. Teddy má vadu sítnice – progresivní retinální atrofie. Vidí pouze na střední vzdálenost a za šera a v době snížené viditelnosti se hůře orientuje, naráží do překážek, zornice psa je široce rozevřená i při přímém dopadu světla do oka psa (výrazné při fotografování – psovi „svítí oči“), zhoršuje se i periferní vidění psa. Poslední fází je zakalení čočky, což ještě více znemožní transparenci světelných paprsků sítnicí a onemocnění končí ztrátou zraku. Než se Teddy dostane do fáze úplného oslepnutí uplnyne prý ještě pár let.

Teddy by potřeboval do rodiny kde by měl zahradu, na které by se mohl proběhnout ale bohužel nesmí nikam kde jsou schody díky své nemoci je nevidí a spadl by. Jinak je to hrozně moc hodný pes a hlavně mazel, který je vděčný za každé pohlazení, kterého se mu dostane. V našem útulku už našlo nový domov hodně pejsků ať starších či nemocných jako byl například pejsek jménem Čaki – někteří jste jeho příběh určitě sledovali tak víte a pro ty co nevědí byl to pejsek po mozkové příhodě, kterého pán nechal uvázaného u domu a odstěhoval se. I přesto že denně potřeboval léky našel nový domov a milující rodinu.

Doufejme, že Teddy bude mít také to štěstí a té své nové rodiny, která by ho měla ráda se brzy dočká! Je v útulku již osmý měsíc a už by si opravdu zasloužil teplo domova.

 

 Máte otázky? Ptejte se...

 • Telefon:
  606 345 536

  E-mail:
  info@azylpes.cz(zobrazit kontaktní formulář)

  Adresa:
  Krásný Les 3, 464 01 Frýdlant

  Otevírací doma pro veřejnost:

  Pondělí 8:00 – 11:00
  Úterý 8:00 – 11:00 | 15:00 – 17:00
  Středa 8:00 – 11:00
  Čtvrtek 8:00 – 11:00 | 15:00 – 17:00
  Pátek 8:00 – 11:00 | 15:00 – 17:00
  Sobota 8:00 – 11:00
  Neděle 8:00 – 11:00