Co se u nás děje?
6. Charitativní ples psího útulku

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 10.3.2018 19.00 - 11.3.2018 2.00
6. Charitativní ples psího útulku

Charitativní ples útulku je pořádán na podporu útulku letos již 6 rokem. Na prvním plese, který byl pořádán v roce 2013 se zúčastnilo cca 150 lidí. Na pátém plese byla účast cca 300 lidí. Letos očekáváme stejnou či větší účast. Na plese je každý rok ukázka psů a to buď výcviku záchranářských psů, psů Celní správy a nebo přehlídka psů z útulku. Letos bude  ukázka výcviků psů Celní správy ve vyhledávání drog, tabáku atd.. Lidé toto vystoupení mají rádi z důvodu, že se ho mohou také vystoupení zúčastnit. Vybraní návštěvníci plesu si  zahrají na ,,pašeráky“, kteří nelegálně převáží drogy,tabák, kožešiny a kosti ze zvířat. Celní zpráva poté za pomocí svých vycvičených psů předvede samotnou akci od vyhledání pašovaného kontrabandu k zadržení a odvedení pachatele (v našem případě návštěvníka plesu). Na plese je pak flipchart s fotodokumentací co se vše za poslední rok v útulku změnilo či zrekonstruovalo. Také neschází fotografie umístěných psů do rodin, ale i fotografie psů s popiskem, kteří jsou stále v útulku. Na plese je také fotokoutek od FotoArt Kubát, kde se lidé mohou vyfotit a fotografii si nechat přímo na plese vyvolat a odnést na památku. Na loňském plese byl plyšový maskot psa Brita, se kterým se lidé mohli také ve fotokoutku vyfotit. Ani letos maskot psa Brita nebude na plese chybět. Na stolech pak lidé najdou nejen povídání o předcházejících plesech, ale i program, seznam partnerů a sponzorů akce. Jelikož je sál vysoký vždy ho vyzdobíme balonkama a umístíme bannery a rool-upy sponzorů. Plesem doprovází skupina ABC Band Liberec. Letos kromě této skupiny vystoupí známá osobnost Bohuš Matuš. Ples je nekuřácký. Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru před budovou. Veškerá obsluha od šaten, uvaděče, servírek,baru jsou dobrovolníci útulku a jejich odměnou je pouze občerstvení (oběd,večeře).  Zajišťujeme si veškeré občerstvení i pití samy. Od města si pronajímáme pouze sál a bar s vybavením skleníček. Na plese nám pomáhalo 16 dobrovolníků. Díky plesu se opět o útulku dozví více lidí. Setkají se zde i lidé, kteří se adoptovali již nějaké to zvířátko a mají zde možnost si zde vyměnit své zkušenosti.

Výtěžek z plesu jde výhradně ve prospěch útulku. Jsou potřeba finance nejen na krmivo a zaplacení veterinární péče. Je také potřeba zajistit běžné opravy a údržby kotců a boud. Jelikož Azyl Pes je soukromý útulek, veškeré opravy a rekonstrukce si děláme samy. Kde se s námi můžete potkat?

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Dobrý den, ahoj přátele Azylpsa,

neustále pracujeme na různých akcích, kde sew můžeme spolu potkávat, ať to byl náš ples, který proběhl v březnu nebo presentace na kterých se Vám představujeme. V presentacích pokračujeme i v letošním roce a v nejbižší době se chystáme:

19. – 21. května – Valdštejnské slavnosti – Frýdlant

3. – 4. června – Chrastavské slavnosti – Chrastava

9. – 11. června – Železnobrodský jarmark – Železný Brod

17. června – Dětský den a Den otevřených dveří Azyl Pes – Krásný Les

1. – 2. července – Hejnické slavnosti – Hejnice

Určitě přijďte, rádi se s Vámi potkáme.Návštěva v útulku z Železného Brodu

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Návštěva v útulku z Železného Brodu

K nám chodí a jezdí mnoho škol a školek :-) . Další návštěva byla trošičku z ruky. A co o nás píší? Čtěte níže. Už se těšíme na příště. Tímto děkujeme za návštěvu,  pamlsky a papání pro pejsky a kočičky.

Výlet do útulku….
Ve čtvrtek 2. února v brzkých ranních hodinách jsme se vydali s našimi prvňáčky na výlet do útulku Azylpes v Krásném lese. Cesta vlakem byla dlouhá, ale nám rychle ubíhala za veselého švitoření dětiček, které se již nemohly dočkat, až budeme na místě. A konečně se ve vlaku objevil nápis příští stanice- Krásný les a my se nedočkavě hrnuli ke dveřím. Naštěstí je útulek jen pár desítek metrů od železniční zastávky. :) Ve vratech útulku nás přivítala vždy pozitivně naladěná majitelka útulku, paní Kateřina Vojáčková. Děti ji hned zasypaly dotazy ohledně pejsků a kočiček žijících v tomto zařízení a ona s nadhledem a úsměvem dětem odpovídala na všechny dotazy. Při prohlídce se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací o jednotlivých obyvatelích tohoto zařízení, kteří pejskové byli svými páníčky vyhozeni, kteří týráni a kterým dokonce ubližovaly i děti. Některým pejskům samy mohly dát pamlsky, od některých se držely dál, protože byli vystrašení a těm zase daly pamlsky paní učitelky, takže se dostalo na všechny. Asi největší zážitek byla procházka s několika psy na vodítku, při které si všechny děti vyzkoušely vodění psa na vodítku. Výlet jsme zakončili v příjemně vyhřáté kulturní místnosti, kde paní Vojáčková měla pro děti připravený program a kde si také mohly zakoupit nějakou drobnost, čímž podpořily činnost útulku. Ještě než došlo na loučení, vyprázdnili jsme naše batůžky a batohy, kde jsme měli pamlsky, konzervy a granule pro obyvatele tohoto báječného útulku. Tento výlet by se neuskutečnil, kdyby nebylo podpory ze strany školy pomáhat potřebným, rodičům a učitelům, kteří vedou děti a učí je lásce ke zvířatům. Děkuji paní učitelce Daniele Petříčkové a paní asistence Dianě Hujerové, které se zúčastnily tohoto výletu za jejich podporu a elán. Poděkování patří též Janu Bukvicovi z řeznictví v Železném Brodě, který nám uhradil cestu. No a paní Vojáčkové a dobrovolníkům útulku Azylpes, kteří nás na chvíli pustili do svých životů. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Lada Palová, ZŠ Pelechovská- Železný Brod

 

Pomůžete nám s plesem?

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Obracím se na Vás s žádostí o pomoc.  Na náš již tradiční charitativní ples potřebujeme do lístků štěstí ceny. Rok co rok je větší a větší problém najít sponzory a partnery plesu.  A CO UVÍTÁME? Nejen POTŘEBY PRO PEJSKY , ale i drogerii, potraviny, kancelářské potřeby, elektro, knihy, poukázky, bižuterie prostě vše co druhého potěší :-) .

Mediální partneři plesu: Český rozhlas

Liberecký deník

Tip servis

 

 

 

Napsali o nás

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Dobrý den, ahoj přátele Azylpsa

dostal se k nám článek z hafici.cz (http://www.hafici.cz/clanky/o-psech-20/podpora-utulku-se-nosi-14425), sice je již ze srpna a k nám se dostal až nyní, ale stejně si myslíme, že stojí za přečtení:

Podpora útulků se nosí!

Pondělí, 1. srpen 2016

Přemýšlíte někdy, že si pořídíte dalšího psa? Druhého, třetího, někdo možná čtvrtého nebo pátého? Pak si ale řeknete ne, už takhle mám s těmi stávajícími práce až nad hlavu, na dalšího nemáme doma místo. Dokážete si představit, že byste se denně starali o tři až čtyři desítky psů? Přesně to je totiž denní rutina Kateřiny Vojáčkové.

Život pro psa?

Kateřina Vojáčková, majitelka psího útulku Azyl pes v Krásném lese na Frýdlantsku, dokonce skončila ve svém původním zaměstnání, aby mohla pokračovat v činnosti, kterou začala se svou maminkou. Její útulek byl založen v roce 1992 a je soukromý. To znamená, že paní Vojáčková není zaměstnankyní města ani obce, ale je přímo majitelkou útulku. Odchyt volně pobíhajících psů provádí na „objednávku“ města, obce či Policie České republiky.

Co to znamená v praxi? Když naleznete psa, musíte nejprve kontaktovat výše zmíněné instituce, ty pak volají paní Vojáčkové. Důvod je jednoduchý – jinak za odchyt a následnou péči o psa nikdo nezaplatí. Útulek není financován od města ani obce. Tento postup slouží zároveň jako určité krytí i pro útulek. „Občas se stane, že třeba při rozvodu odveze manželka psa do útulku. Nebo soused ukradne sousedovi psa. To já ale nemůžu vědět. Takhle mám v rukou jasný důkaz, že jsem jen tak neodvezla nějakého psa.“

Na výjezdy jezdí po celém Libereckém kraji, vyjma samotného Liberce, Jablonce nad Nisou a Lučan nad Nisou, kde působí útulky Archa a Dášenka. Výjezdní vozidlo Kateřiny Vojáčkové můžete potkat až ve Šluknovském výběžku.

A jak je vlastně soukromý útulek financován? Malá města platí paušální poplatek tři tisíce korun za odchyceného psa. Bez ohledu na to, jak dlouho je pak v útulku umístěn. Velká města jako Frýdlant, Chrastava nebo Hrádek nad Nisou platí za psa okolo padesáti korun denně, dokud se neumístí v nové rodině.

 

Každodenní rutina psího útulku

Možná si v tuto chvíli říkáte, že byste si přáli dělat něco podobného, mít také svůj vlastní psí útulek a pomáhat týraným, vyhozeným a zatoulaným psům a kočkám. Ale kromě každodenního čistění více než třiceti psích kotců, neustálých oprav a papírování musíte být také non stop na telefonu. Nebo vlastně nemusíte, ale když svou prací žijete tak, jako paní Vojáčková, jste. I na výjezdy se jezdí často v noci. Podobné je to i s víkendy. Azyl pes se prezentuje na několika desítkách akcí, jako jsou např. Chrastavské slavnosti, Odemykání Kristýny apod. V jarních a letních měsících nemá paní Vojáčková v podstatě volný víkend, a pokud ano, tráví ho i s celou rodinou jak jinak než prací v útulku.

„Naštěstí mám jednu stálou zaměstnankyni, která je i mou kamarádkou a jednu přes pracovní úřad. Nemohla bych se o to vše starat sama. To by den musel mít 30 hodin.“

Kromě prezentací jsou to ale i jiné činnosti. Den otevřených dveří, dětský den a na Frýdlantsku velmi populární ples, který je dle slov majitelky útulku nejnáročnější: „Koná se vždy v březnu ve Frýdlantě, ale už od září sháníme tombolu, z které se platí vše. Sál, jídlo, obsluha a vše ostatní. Teď nám hodně pomohl Liberecký kraj, který nám dal na ples patnáct tisíc korun. Čistý výtěžek byl třicet tisíc korun, které se utratily za nákup plechů na střechy kotců. Peníze jsou utracené, ale jsou utracené účinně.“

A v neposlední řadě jsou to šrámy nejen na duši, ale i na těle. Když jsem se paní Vojáčkové ptala, zda ji už některý ze psů pokousal, jen se nad mojí otázkou pousmála a ukázala mi jizvy na svých rukou.

„To se stává. Ne často, ale stává. Ne že by byl pes zlý sám od sebe, ale kousne ze strachu. My s tím psem musíme manipulovat. Jezdí nám pravidelně veterinář, psi se očkují, dělá se vstupní prohlídka a někdy se stane, že než se nasadí psovi košík, tak kousne. Zase psy nechceme stresovat zbytečně odchytovou technikou. Tu samozřejmě máme, jezdíme i pro hodně agresivní psy. Máme i foukačku, když je třeba psa uspat, aby se probudil až v kotci. Máme i bezpečnostní kotce se šupákem. Ten se vysune, pes přeběhne do druhého kotce, protože si myslí, že tam je pes a my ten jeho můžeme vyčistit.“

Ne vždy se také setká s lidmi, kteří si psů váží tak, jak se má. „Volal úřad, že pán našel psa. Předával psa s obojkem, na vodítku a co bylo divné, tak už i s košíkem. Kolegyni to nezarazilo, je u nás krátce. Hned, jak chtěla dát psa do kotce, tak pochopila. Pes byl zlý. K pánovi se měl, na nás byl zlý a byl dlouho zlý. Ale nemáte to jak prokázat. Někdy jsme se ptali i sousedů, ale ti se často bojí něco říct. A možná, než aby byl s takovým člověkem, je dobře, že je u nás.“

O případech týraných psů, se kterými se paní Vojáčková setkala, jste toho mohli hodně slyšet i v televizním zpravodajství.

 

Jak pomoci psímu útulku?

Pokud vás příběh paní Vojáčkové zaujal a rádi byste jí v jejím boji za lepší psí život pomohli, možností je skutečně mnoho.

 

Venčení psů

Jednoduchou pomocí, co nic nestojí, je vyvenčení některého z pejsků umístěných v útulku. Jak už bylo zmíněno výše, nyní se pod ochrannými křídly paní Vojáčkové nachází 37 pejsků. Každý z nich se denně proběhne po pozemku útulku, když probíhá čištění kotců. Ale vycházka je vycházka. K danému pejskovi dostanete všechny potřebné informace. Pokud máte např. malé děti, určitě nedostanete psa, který má z dětí strach a podobně.

 

Materiální pomoc

Do útulku můžete dovést krmení, pamlsky, obojky proti klíšťatům, deky, vodítka, stavební materiál, ale i stará dětská odstrkovadla, kola, pískoviště a jiné. Vše se využije například na dětském dnu či dnu otevřených dveří.  Ideální je se předem domluvit přímo s paní Vojáčkovou, co je zrovna aktuální.

 

Finanční pomoc

Finanční příspěvky můžete zaslat kdykoli na číslo účtu uvedené na stránkách útulku.

 

Fyzická pomoc

Když je někde ubytovaných téměř čtyřicet psů, je pořád co dělat. Pokud byste chtěli pomoc s budováním a velebením útulku, jste vítáni. V ideálním případě se předem telefonicky domluvte s paní Vojáčkovou, aby vám připravila materiál a vše potřebné.

 

Dočasná péče

Řešíte co se psem když jedete např. na dovolenou nebo se o něho nemůžete starat kvůli náročnému zaměstnání? I dočasná péče pomůže.

 

Adopce na dálku

Stejně tak adopce na dálku. Vybranému psovi můžete pravidelně zasílat finanční příspěvek, díky kterému dostane např. mlsky na přilepšenou. Například na Bleska se paní Vojáčkové schází každý měsíc devět set korun. Anetka je zase adoptovaná Českou stranou pirátskou a svého pána „na dálku“ má i Rocky.

 

Osvojení

Pokud uvažujete o tom, že byste si pořídili psa, zastavte se v útulku. Určitě vám některý z těch třiceti sedmi padne do oka.

autor článku: Pavla Zemínová

 Prezentace v hypermarketu Albert Liberec v OC NISA

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 11.11.2016; 12.11.2016;

Opět děkujeme vedení za skvělou spolupráci. Opět můžete ve dnech 11 a 12.11 v Albertu nakoupit  krmení a potřebné věci a předat nám to u pokladen :-) . Je to krásný vstřícný krok a velká pomoc :-) . Nebude scházet ani nabídka pejsků na fotografiích a můžete si u nás zakoupit předměty nejen se psí a kočičí tématikou. Veškerý výtěžek z akce jde na pejsky a kočičky v útulku.

 

Prezentace v Hrádku nad Nisou

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 26.8.2016; 27.8.2016 - 28.8.2016 28.8.2016;

Moc se těšíme na poslední víkend o prázdninách. S městem máme dobrou spolupráci a letos poprvé se zúčastníme i Hrádeckých slavností :-) . Budeme se stánkem na náměstí a máme opět několik novinek a co hlavně 45 pejsků v útulku, který potřebují najít domov. Níže odkaz na program slavností :-)

Pozvánka na Hrádecké slavnosti 2016  http://www.hradek.eu/page.aspx?zaz=440-19649

 Poslední prázdninový víkend bude znovu patřit Hrádeckým slavnostem. Bohatý kulturní program otevře vernisáž výstavy Hrádecký štětec a narážení sudů starosty z Trojzemí. Mimo mnoha vystoupení na Horním náměstí na Vás čeká i největší lunapark v Libereckém kraji a další doprovodné akce.


Prezentace na Chrastavských slavnostech

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 3.6.2016; 15.00 - 23.00 4.6.2016; 5.6.2016;

Co nás v roce loňském potěšilo? Lidé nám tam chodí ukazovat pejsky, které mají u od nás z útulku. Některé poznáme okamžitě a jiné ne. Např. když přišla paní s docela velkým bafanem, že si ho brala jako malé štěňátko. Ten teda vyrostl….Vždy nás zpětná vazba potěší. Slavnosti to jsou do slova do písmene. Lidé mají dobrou náladu, hudba je dobrá, jídlo také a doprovodný program je super. Těšíme se na Vás :-).Den dětí v Hrádku nad Nisou

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 28.5.2016; 0.00;

Je nutné akci představovat? Den dětí v Hrádku je tak populární, že není třeba dlouhé povídání. Kolem Kristýny jsou soutěže pro děti, bohatý doprovodný program a krásné prostředí. Na akci se vždy těšíme a jsme rádi, že můžeme být i zde :-) .Prezentace -Odemykání Kristýny

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 8.5.2016; 13.00 - 18.00

S městem Hrádek nad Nisou spolupracujeme už delší dobu :-) . Tak i letos máme možnost mít stánek při této příležitosti.  Jen to počasí ať vyjde.

Odpolední kulturní a sportovní program v areálu Kristýna. Závody na bruslích, na kolech a na koloběžkách, koncert, rodinná hra v okolí jezera.

 

Návštěva třídy ze ZŠ Pelechovská

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Návštěva třídy ze ZŠ Pelechovská
Po pár telefonátech nastal den D a ”druháčci” přijeli do útulku.  K malým dětem se musí přistupovat jinak, než k dospělým. Musíme jim vysvětlit úměrně k jejich věku, proč existuje útulek, proč se v něm pejsci nacházejí a co tady dělají v době, než si je najde nějaký hodný člověk. Překvapilo nás, kolik dětí má doma nějaké zvířátko. To je fajn. Na procházce pak bylo znát, kdo už někdy nějakého pejska vedl na vodítku a kdo ho měl poprvé. Vše se zvládlo, děti se po chvilce střídaly. Spokojenost byla na všech stranách. V našem útulku je převážná většina velkých psů. Výběr tak pro malé děti nebyl dost velký. Po procházce a prohlédnutí útulku se děti vrhly na sváču, kterou si daly v zasedací místnosti, kde jsme od rána topili v krbových kamnech, aby se děti měly kde ohřát. Kamarádka upekla buchtu s borůvkami a to byla ta správná tečka za svačinou. Děti dostaly od nás omalovánky, a také soutěžní úkol :-) . Paním učitelkám se povyprávělo, jak to tady chodí a co nás trápí, co se nám povedlo…. Byl to příjemný den a těšíme se na další :-)
A co paní učitelka napsala o výlete? Čtěte níže:
V pátek 8. dubna jsem se vydala s prvňáčky a jejich paní učitelkou- Evou Vundererovou na výlet do útulku Azylpes v Krásném Lese. Cesta vlakem rychle uběhla a my jsme byli natěšení, jak to bude v útulku vypadat. Přijala nás majitelka útulku- paní Vojáčková a její pomocnice. Atmosféra  v útulku byla velmi přátelská a nabitá pozitivní energií. Není divu, že většina psích obyvatel nás vítala vrtěním ocásků a radostně od dětí přijímala pamlsky. Protože děti z druhé třídy jsou ještě malí, tak úměrně k jejich věku jim byli vybráni pejsci na slíbenou procházku, kterou jsme si všichni užili. Také jsme se dozvěděli o činnosti útulku, seznámili jsme se se všemi pejsky, ale i kočičkami, kteří zde nalezli dočasné domovy a hlavně lásku. Moc dobře si uvědomujeme, že tuto práci lze dělat jen s velkou láskou, trpělivostí a odvahou. Smekáme pomyslný klobouk před paní Vojáčkovou a všemi, kdo věnují práci v útulku svůj čas a děkujeme, že jsme mohli být na chvíli jeho součástí. Lada Palová, Eva Vundererová a žáci druhé třídy ze ZŠ Pelechovská v Železném Brodě. Další dík patří Janu Bukvicovi z řeznictví v našem městě, který nám sponzoroval cestu. Děkujeme.
9 přílohCo se u nás dělo v roce 2015?

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Vážení příznivci útulku Azyl Pes.

Jistě Vás zajímá, co všechno se za rok 2015 u nás událo.

V tomto roce prošlo útulkem celkem 215 psů. Do nového domova se nám podařilo umístit 122 pejsků. Původním majitelům jsme vrátili 52 zaběhnutých psů. Bohužel se stává, že také nějací pejsci zemřou, bylo jich celkem 12. Do roku 2016 bylo převedeno 29 psů.

Také kočiček bylo v útulku dosti v roce 2015. Celkem prošlo v tomto roce útulkem 54 koček. Z toho 31 kočičkám jsme našli nový domov. Do roku 2016 se převedlo 23 koček.

Nezahálelo se ani s rekonstrukcí části útulku.

Podařila se dokončit rekonstrukce zasedací – společenské místnosti. Tato část je důležitá, neboť se zde přijímají noví osvojitelé zvířete a v hezkém prostředí se řeší potřebná dokumentace. Dále se do této místnosti přijímají lidé z různých institucí (KVS atp.). Také tuto místnost navštěvují známé osobnosti, které představují v pořadu „Chcete mě“ naše svěřence. Je to zázemí, které tu má být.

Neboť práce člověka zoceluje J , tak jsme nelenili a pustili jsme se do další rekonstrukce a to: přípravny krmiva a skladu krmiva. Tato rekonstrukce trvala dlouhých 7 měsíců. Bylo zde potřeba udělat mnoho práce.

 • nový rozvod elektřiny a vody
 • nová světla
 • oprava děravých stěn, jejich nahození a nastříkání vápnem
 • podlaha: návoz štěrku, armatura, zalito betonem
 • betonová podlaha: penetrace a nátěr
 • vybavení: mrazák, lednička, regály, police (vše se dá díky tomu perfektně roztřídit)

Máme nově vybudované tři kotce. Vytvořili jsme betonovou desku. Na betonovou plochu se vystavěly kotce, které financovalo město Frýdlant.

Aby se útulek dostal do povědomí ještě více lidí, tak se zúčastnil celkem 47 prezentací za rok 2015. Díky prezentacím se umístí více zvířat. Na některé z nich bereme pejsky a kočičky. Noví osvojitelé si mohou při této příležitosti hned odvést zvíře do nového domova.

Také se konaly již tradiční akce pro veřejnost: „Ples útulku“ a „Den otevřených dveří – Den dětí.“ Ples to byl již třetí v pořadí. Počet zájemců o tyto akce se rok od roku zvyšuje a my z toho máme samozřejmě velikou radost.

I tento rok proběhlo v útulku natáčení pořadu „Chcete mě“ s paní Martou Kubišovou a panem Zdeňkem Srstkou.

Rozšířili jsme sortiment reklamních předmětů útulku, aby naši příznivci mohli vybírat ze široké nabídky a nákupem přispívat na naše čtyřnoháčky.

Všem lidem, kteří jakkoliv podporují náš útulek, VELICE DĚKUJEME a věříme, že i v roce 2016 nám zůstanete věrni. Vážíme si Vaší pomoci.

 Nadílka od čtenářů Libereckého deníku:-)

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/ctenari-deniku-prispeli-k-bohate-nadilce-pro-psy-v-utulku-azyl-pes-krasny-les-20151228.html

Čtenáři Deníku přispěli k bohaté nadílce pro psy v útulku Azyl Pes Krásný Les

Liberec – /GALERIE/ Bohatou vánoční nadílku mají za sebou i psi z útulku Azyl Pes v Krásném Lese na Frýdlantsku. Sbírka, kterou vyhlásil Deník, byla velice úspěšná.

Vánoce v útulku Azyl Pes.Autor: Deník

Během čtrnácti dnů nám čtenáři nanosili velké množství krmení, hraček a dalších potřebných věcí, které jsme o víkendu dovezli do útulku v Krásném Lese, kde budou dělat radost místním residentům. V současné době mají v útulku 30 psů.

Lidé nosili krmení do útulku i na Štědrý den

„Lidé vozili a nosili granule, konzervy a další krmení přímo do útulku i na Štědrý den. To, co se nám tady sešlo i s věcmi, které jste přivezli z Liberce, by nám mohlo vystačit až na půl roku,” řekla pracovnice útulku Azyl Pes Renáta Kožariková.

Přímo v útulku měli postavený malý vánoční stromek a kolem něho rozprostřeny všechny dary, které lidé zatím do útulku pro psy přinesly. V místnosti s skoro nedalo pohnout, kolik pytlů s granulemi, konzerv a dalšího krmní se podařilo shromáždit.

„Během Vánoc jsme umístili hned několik pejsků. Nevím, jestli chtěli udělat lidi dobrý skutek, nebo zrovna o pejska přišli, ale překvapivě máme teď sedm prázdných kotců. Nikdy nevíme, co očekávat po Vánocích, jestli se nám naplní kapacita nebo naopak si lidé budou do útulku pro pejsky chodit,” odpověděla Renáta Kožariková na otázku, jestli se ještě stále nejvíce psů dostane do útulku po Vánocích, kam je lidé odloží jako nechtěné dary.

„Máme také jedno velké přání pro všechna opuštěná zvířátka. A jaké to je? Ať najdou ten správný milující domov a prožijí v něm krásné, spokojené chvíle a dožijí v něm šťastně,” přála všem majitelka soukromého útulku Kateřina Vojáčková.

Lidé do útulku v Krásném lese, ale nenosí jen krmení, ale chodí i venčit psy, kteří zatím nenašli svůj domov. „Zrovna dnes se nám podařilo umístit dvě štěňátka i jednu dospělou fenku. Jsme rádi, že našli svou novou rodinu,” dodala Kožariková.

Posledním přírůstkem není kupodivu pes, ale ochočený beran, kterého odchytili v Zátiší na Frýdlantsku. „Volal nám pán, že za ním už hodinu jde beran a nikdo se k němu nehlásí, tak jsme ho přivezli k nám a teď doufáme, že se najde jeho majitel,” prosila o pomoc s hledáním Renáta Kožariková.

28.12.2015

Autor: Petr VodseďálekPoděkování ZŠ ul.Pelechovská Železný Brod

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Poděkování ZŠ ul.Pelechovská Železný Brod

Je to krásné, když se děti učí pomáhat tam kde je to potřeba, že :-) . Začalo to vše telefonátem od paní učitelky. Slovo dalo slovo a je tu první spolupráce :-) . Nikdo řekne, že je ta škola daleko od našeho útulku. Pravdou je, že i do Železného Brodu jezdíme pro pejsky. Tak je vlastně pomoc od žáků na pravém  místě. Poděkování patří také vedení školy, kéž by takových vstřícných lidí bylo více. Ještě jednou děkujeme a v lednu si pro věcičky přijedeme:-).

Zkopírovaný email: Dobrý den, přikládám vám fota ze včerejšího charitativního krámečku , jehož výdělek putuje jak do vašeho útulku, tak dvou dalších. Celkem jsme získali 2517,- korun a vám zašleme na účet tisíc Kč z této celkové částky. Dále jsou tam fota ze sbírky z Mikulášské diskotéky a celoroční sbírky našich žáků. Těšíme se na další spolupráci. S pozdravem Lada Palová- učitelka ŠD, ZŠ Pelechovská 800, Železný BPoděkování střední průmyslové škole Liberec

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Poděkování střední průmyslové škole Liberec

Dobrý den,
posílám fotografie z 15.12.2015.

Přeji Vám krásné prožití Vánočních svátků a šťastný Nový rok.

Za střední průmyslovou školu textilní
Kateřina Mejsnarová

My děkujeme za kvalitní krmivo pro pejsky a kočičky a budeme se těšit na návštěvu třeba na jaře :-) .Rozsvícení vánočního stromu letos i v Hejnicích

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 27.11.2015; 17.00 - 20.00
Rozsvícení vánočního stromu letos i v Hejnicích

Letos poprvé máme možnost prezentovat útulek při rozsvícení stromu v Hejnicích. Budou i aktuální fotografie pejsků a kočiček z našeho útulku, nějaké ty předměty pro radost. Na slavnostech v létě to bylo super, věřím že i tady bude dobrá atmosféra:-) . Tešíme se

SOUTĚŽ!
Chcete vyhrát jednu ze tří volných vstupenek do kina Hejnice?
Stačí málo, sdílejte tento plakát na svůj profil a HLAVNĚ! do komentářů sem napište heslo “Sdíleno”
Jde o to, abychom mohli z účastníků losovat i z těch co mají větší ochranu soukromí na profilu :-)
A jinak se na ostatní těšíme v pátek u vánočního stromu. Termín jsme po žádosti z Libverdy opět vrátili zpět na pátek, protože Libverda má rozsvěcení větší a spousta hejničáků tam razí, proto si nechceme konkurovat.
Tak hodně štěstí milí soutěžící. Losovat se bude ve čtvrtek 26. 11.
Součástí akce bude také infostánek Útulek Azyl Pes Krásný Les, Frýdlant kde budete moci donést nějaký ten příspěvek pro opuštěná zvířata. Nemusí to být jen finanční dar, ale také třeba materiální nebo krmivo. Děkujeme.Rozsvícení vánočního stromu v Hrádku nad Nisou

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 29.11.2015; 14.00 - 18.00
Rozsvícení vánočního stromu v Hrádku nad Nisou

S městem Hrádek nad Nisou je velice dobrá spolupráce. I letos se můžeme prezentovat při tak krásné události jako je rozsvícení stromu na náměstí. Těšíme se na krásnou atmosféru. Budeme rádi za dárky pro naše psí a kočičí svěřence :-) .

Hrádek nad Nisou prostě musí mít něco extra..:-) v loňském roce vánoční strom bez špičky..letos naopak tři špičky.. Těšíme se na vás při rozsvícení našeho krásného vánočního stromu na 1. adventní neděli 29. listopadu v 17,00 na našem Horním náměstí v Hrádku nad Nisou..už před vlastním rozsvícením si můžete užít malý vánoční minitrh se vším, co k němu patří..spolu s námi se na vás těší i Hrádek nad Nisou – Ostrov života o.s. se svým stánkem a výborným svařákem a samozřejmě ani neopustíme tradici sbírky pamlsků a všeho potřebného pro zvířecí útulek Útulek Azyl Pes Krásný Les s Katka Vojáčková..každý, kdo pro opuštěné chlupáče v tomto útulku přinese do vestibulu radnice něco na zub nebo něco potřebného ( deky, misky apod. ) dostane od nás malý vánoční dárek..proto neváhejte, vezměte své děti a sami sebe a přijďte si s námi užít tu krásnou předvánoční prvo-adventní náladu..Dokončená rekonstrukce skladu a přípravny krmiva

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?, Novinky

Dokončená rekonstrukce skladu a přípravny krmiva

Tak to začalo…..Jen co se dokončila zasedací-společenská místnost, už se vrháme do další rekonstrukce. Sklad krmiva byl doposud v prostorách bývalého chléva. Je tam klenba a uprostřed velkého prostoru je sloup. Zní to dobře, ale bylo to krásné možná v době kdy jsem byla ještě miminko. Vše se rozpadá, po obvodu jsou žlaby a to hned dvojité, dolní sloužil kdysi asi jako napaječka. I přes veškerou snahu o udržení pořádku je to už neúnosné. Omítka-jestli se to těm kouskům dá tak říkat, neustále padá. Na podlaze ještě staré cihly. Všude na stropě staré trubky… Mám tedy představu, že se udělají tři místnosti-jedna na granule, jedna na konzervy a jedna bude právě u bojleru – kde bych chtěla mycí pult, pult na přípravu krmiva, regál s miskama a regál s desinfekčníma prostředkama atd…
Na podlahu přijde štěrk, beton a něco na odvod vlhkosti, nic jiného levnějšího asi neseženu (kdo má nějaký návrh sem s ním).. Bude to něco stát, musí se vše dělat postupně. Každý rok se něco vybuduje, opraví. Záleží na financích asi jako všude. Budeme rádi za pomoc fyzickou,materiální i finanční. Opět budu informovat jak pokračujeme…Teď chystáme ples tak to nepůjde tak jak bych chtěla…prosím tedy o shovívavost, že je krmení s části přesunuté do sekce 5 a na dvoře zase nějaká ta suť…

A jak to dopadlo??? Můžu říci, že téměř dobře. Místnost se po vyklizení na konec rozdělila jen na dvě budete to tak lepší…Neplánovaně se musela udělat nová voda-to je tak když nikdo zasahuje do starého baráku a samozřejmě k tomu i elektřina. Neplánované fin.výdaje :-( . Navezl se štěrk , armatura a nakonec se dělal beton. Beton na podlaze byl fajn,vypadalo to dobře. Co je nové je vždy pěkné. Ale časem by se prášilo a ta údržba špatná. Právě pro tu lepší údržbu jsem se rozhodla , že ho natřeme. No jo k tomu je ale potřeba ještě vše natřít penetrací… další s čím jsem moc nepočítala. Ale vyplatilo se to. Je to sice taková ta šedivá, ale je to čisté omyvatelné a s dcerkou už máme praxi i v tom :-) . Není nad několik večerů strávených natíráním podlahy a to hned několikrát. Do slova s kontejneru se nám podařilo vyndat dveře, jsou fakt super, jen jeden škrábanec tam byl. Jinak by to šlo prý do odpadu…Jak jim to ve skladu sluší. Na stěny se po nahození a zadělání dír nastříkalo vápno. Do skladu se použil nábytek kde se co sehnalo a máme poličky na krmení. Vše je tak krásně dle data spotřeby, kvality a druhu roztříděno. V přípravně máme mrazák, ledničku, a regály s desinfekčníma prostředkama, miskama atd.  Nové světla to krásně osvítí a já mám zase kousíček blíž k cíly. Jednou budu chodit po útulku  s pocitem, že je vše tak jak má být. Spočítala jsem to tak ještě na cca 8let práce.Vše záleží na času a financích asi jako je to všude..

A co plánuji dál? Co asi hoří nejvíc je dřevěný předěl z trámů k sekci 3. Ty už jsou shnilé a dnes nám upadl i pant-už se to do těch starých trámů nedá přidělat. Tak váhám čím to nahradit. Buď nějakou ozdobnou zdí, nebo nízkým neprůhledným plotem… Chtěla bych aby se tam v létě dalo něco zasadit aby to nebyla jen šedivá zeď. Chtěla bych to tady mít pěkné.. Třeba má někdo nějaký nápad a dokáže poradit..Rekonstrukce střechy na kotcích pokračuje

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Rekonstrukce střechy na kotcích pokračuje

Počasí nám přeje a tak stále probíhá rekonstrukce střechy. Ve stavebninách u Žilky ve Frýdlantu jsem už skoro jako doma. Vlastně už několik let, to by člověk nevěřil co je vše pořád potřeba…Tím to také stavebninám děkuji za vstřícnost a perfektní spolupráci. No a střecha už je půl hotovo a to i na garážovém stání :-). Věřím, že do zimy se vše stihne a pejskům už tam nebude zatékat. K tomu se začalo budovat místo na dílničku, které je v dosavadní garáži. Autíčko je tedy venku což není dobré.Rekonstrukce střechy na kotcích a garážového stání

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

V současné době probíhá v útulku oprava střechy na kotcích u velkých psů a na garážovém stání. Jedná se celkem o plochu cca 180m2. Je to opravdu velká plocha.  Po dlouhém zvažování, hledání informací co se týká střechy jsem se rozhodla, že bude nejlepší vlnitý pozink plech.  Na mnoha místech už zatéká, střecha je stará už cca 15-20let.  Tak doufám, že se vše do zimy stihne. Kdo by chtěl přispět budeme rádi. Těm co přispívají mnohokrát děkujeme, také díky Vám se mohlo už z rekonstrukcí začít. Kdyby se mohla ještě někam umístit kasička budeme rádi.Projekt EVVO spolupráce třídy 7.A ZŠ Dr.F.L a útulek

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

 

O velikou radost v útulku se postarali nejen žáci 7.A, ale i škola, MěÚ Semily a další dárci. mohu s radostí napsat , že do útulku bylo dovezeno nejen papání, ale tolik potřebné pracovní náčiní. To prostě bere při naší práci za své. Takové nadšení jsem od žáků 7 třídy opravdu nečekala. Často se setkáváme s negativním názorem na útulky a celkově na zvířata v nich. Tady to bylo jiné.  Žáci a pedagogický doprovod se vrhli do práce s nadšením. Někde se uklízelo jinde venčilo a podařilo se i natřít část vstupní brány. Na natírání atd. není čas a tak jsme rádi i za takovou pomoc. Moc všem děkujeme a těšíme se na další setkání. A co napsala paní třídní učitelka Mgr. Iva Srbová do novin? Čtete níže :-).

   Dne 6.5.2015 se uskutečnil v rámci EVVO projekt spolupráce  třídy 7.A  ZŠ Dr. F. L. Riegra a útulkem pro psy Azyl Pes Krásný Les, Frýdlant v Čechách. Právě sem směřují nalezení psi z  Mě Policie Semily. Projekt je zaměřen na vedení žáků k zodpovědnosti, svědomitosti v péči o svěřené zvíře, na pomoc zvířatům opuštěným. Akce se zúčastnilo 18 žáků a pedagogický doprovod.

   Díky finanční podpoře Odboru životního prostředí MěÚ Semily, sbírce ve škole a příspěvku samotných sedmáků a dalších dobrých duší jsme nakoupili prostředky a krmivo v celkové výši 3.464,-Kč (1512,-OŽP Mě Semily, 1952,-ZŠ a další dárci- nakoupili jsme kbelíky, košťata, lopaty, granule, odčervovací tablety).

    Žáci se nejprve dozvěděli něco o provozu útulku, prohlédli si jej, pak se rozdělili do skupin a postupně vystřídali úklid kotců, venčení psů a nátěr plotu.

Pro všechny to byl nový zážitek. Sbírali dech na pachy spojené s úklidem, proběhli se na čerstvém vzduchu se psím kamarádem, potěšili se se štěňátky.

Úžasný, dojemný a poučný den.

Sedmáci byli nadšení, skvělí a pracovití, hlavně vykonali kus potřebné práce.

 Moc děkujeme všem přispěvatelům.

 Připravujeme další setkání.

 

Mgr. Iva Srbová, třídní učitelka,

 Oslava světového dne zvířat v Praze

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 3.10.2015; 12.00 - 18.00
Srdečně Vás zveme na oslavu Světového dne zvířat 2015, kde se díky Nadaci na ochranu zvířat můžeme prezentovat i my :-) . Budeme tam se stánkem, těšit se můžete na nové samolepky, šperky, pohledy….

Nadace na ochranu zvířat pořádá v sobotu 3. října 2015, od 12 do 18 hodin, v parku Na Pankráci (Praha 4) oslavu Světového dne zvířat.

Benefiční akce se koná pod záštitou Bc. Libora Hadravy, Ph.D., radního hlavního města Prahy, a Mgr. Petra Štěpánka, CSc., starosty městské části Praha 4, která je hlavním partnerem akce.

Oslavu Světového dne zvířat zahájí paní Marta Kubišová, patronka Nadace na ochranu zvířat, a RNDr. Pavel Poc, poslanec Evropského parlamentu, místopředseda výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.

Nadace na ochranu zvířat připravila zajímavý a bohatý program Světového dne zvířat, zaměřený na soužití a vzájemný …vztah lidí a zvířat. Součástí programu budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se psy (např. Dogdancing, Obedience, Agility, Dogfrisbee, Canicross aj.), ukázky odchytu zvířat a práce záchranné služby veterinární či ukázky vodících a asistenčních dovedností psů. Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry, dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic. Pozoruhodnou novinkou bude výstava a přehlídka miniaturních koní.

Nadace připravuje také charitativní sbírku chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích. Pomozte i VY! Přijďte za námi na oslavu Světového dne zvířat a přispějte do naší sbírky pro útulky. Uvítáme např. obojky, vodítka, košíky, pelíšky, misky, hračky, kartáče, boudy aj. Sbírka bude poté přerozdělena vybraným útulkům, které mají stálý nedostatek nejen financí, ale také chovatelských potřeb a vybavení pro zvířata. V rámci programu bude představena také adopční nabídka psů a koček z útulků.Pomozte naplnit misky v útulcích v Oc Nisa Liberec

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 4.10.2015;
Pomozte naplnit misky v útulcích v Oc Nisa Liberec

Opět i letos máme díky Nadaci na ochranu zvířat možnost mít umístěný box na krmení pro pejsky a kočičky v OC Globus Liberec v rámci kampaně Pomozte naplnit misky v útulcích.. Těm co nám tam už nějakou tu dobrůtku vhodily děkujeme. Box si pravidelně jezdíme kontrolovat.

Letos je novinkou podpora této kampaně i v řetězcích Albert a to dne 4.10.2015. Co to znamená? Máme k dispozici velkou plochu na fotografie pejsků a kočiček. Celý den budeme přímo v Albertu v OC Nisa Liberec kde bude košík kam můžete dávat zakoupené krmení Pedigriee a Whiskas  pro náš útulek. U košíku budu já :-)  majitelka útulku Kateřina Vojáčková, která si ráda s Vámi popovídá ať o nalezencích v útulku tak i všeobecně o problematice toulavých psů a koček atd.. Budu tam pro Vás od 7hod do 20.00. Letáčky pro tuto kampaň budou rozdávat dobrovolníci. Touto cestou bych Vás chtěla požádat o pomoc. Sháním dva dobrovolníky, kteří budou rozdávat letáčky v den konání akce…   Sama jsem zvědavá kolik lidí se do akce zapojí a kolik jsi přivezeme krmení pro naše svěřence. V současné době máme v útulku 42 pejsků a 15 kočiček.Skleničky, příbory, talíře

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Skleničky, příbory, talíře

Na ples si pronajímáme sál Beseda ve Frýdlantu. Není tam, ale vše co potřebujeme. Před plesem rok co rok sháníme sklo od dobrovolníků na půjčení atd..
Proto sháníme, příbory – prosím ne hliníkové, skleničky na šampus a na whisky a dezertní talířky a talíře, nůž a prkénko. (Nejsem puntičkář, ale přece nemohu sekt a whisky nalévat do normálních sklenic..) Pokud někdo má budeme rádi a stačí donést do útulku, nebo napsat email, sms atd. Nemusí to být sada, různé ale ne poškozené. Při větším množství (nebo co je opravdu cestou) není problém na trase Frýdlant – Liberec přijet jezdím do Liberce cca 3x týdně.
Letos se na plese podařilo rozbít 8 půllitrů a 5 skleniček na víno. To kdyby nikdo také měl budeme rádi. Jinak musím nakoupit a dodat.

Nechtěla bych to zase před plesem shánět to se musí zařizovat jiné věci :-) .Proto dávám info už nyní.Děkujeme

Foto je ilustrativní.

 

Jak udělat ze staré kuchyně společenskou-jednací místnost-finále

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Jak udělat ze staré kuchyně společenskou-jednací místnost-finále

Tak, konečně budeme mít zázemí a místnost na jednání, jak s kontrolními úřady, tak i pro lidi, co přijedou z dálky pro pejsky. Také novináře a TV štáby budu mít kam posadit. Do teď se vše dělo u mě doma. No, znáte to, dítě, pes a tři kočky, neustále boj s časem ohledně útulku a do toho udržte pořádek :-) . Vždy jsem měla stres. A také už i veterinářům uděláme čaj a v teple. V místnosti jsou krbová kamna a musím říci, že se dělá teď lépe než v zimě. Ještě nějak zkrášlit a přestěhovat věci ode mne z domova už tam, vše roztřídit…

Vše se děje za stálého provozu útulku, ale stojí to za to… Další cíl bude za chvilku splněn. Už teď mohu říci, že další Dětský den a Den otevřených dveří, už bude jen v prostorách útulku a ne u nás doma. Vše bude v areálu útulku i občerstvení. A to právě také díky této místnosti.

Děkujeme všem, co nám finančně pomáhají.PLES

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Dobrá zpráva :-) ). NÁŠ 3 PLES PSÍHO ÚTULKU JE POD ZÁŠTITOU LIBERECKÉHO KRAJE. HLAVNÍ SPONZOŘI PLESU A I CEN BUDOU UVEDENI NA PLAKÁTECH. MEDIÁLNÍM SPONZOREM AKCE JE LIBERECKÝ DENÍK A TIP SERVIS.3 Ples útulku – hledáme sponzory, partnery a ceny do tomboly

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Stále hledáme SPONZORY A CENY DO TOMBOLY na náš ples psího útulku. Letáček se za chvilku bude dávat do tisku, tak by bylo škoda aby tam nějaký větší sponzor či partner scházel. Víte nikdo o nějaké firmě či prodejně kdo by byl ochoten nám tak to pomoci?? Mediálním partnerem je Liberecký deník a Tip servis. Letáček na ples vyjde v tisku :-)Nemocný Daneček

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Nemocný Daneček

Štěňátko z minulého týdne, které se našlo v Kunraticích onemocnělo. :-( . Má virózu, třikrát denně se mu musí dvě různé kapačky. Zatím nebaští, dělám mu vývar. Danečka mám tedy doma a všichni doufáme, že se z toho chudáček dostane. Držte nám palce.  .

Dobré zprávy!!!! Daneček se umístil do nové rodiny. A po telefonním rozhovoru s novou majitelkou už nabral dalších 700gramů. Paráda další tvoreček zachráněn :-)Pokračování v rekonstrukci

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Pokračování v rekonstrukci

Stále probíhá rekonstrukce společenské místnosti, už máme jedno nové okno :-) . Je to starý dům a tak na co se sáhne je špatné :-( . Zdi jsou už s části srovnané. Ještě sháním 2x celoprosklené dveře jedny na chodbu a jedny do skladu. Ještě to nějaký čas potrvá. Ale je hotová komplet elektrika, voda a sádrokartonový strop :-) .Pak ještě nějakou malou linku s dřezem a bude to.Poděkování

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Děkujeme paní Bartošové z Liberce, která nám darovala granule pro pejsky a pro kočičky. Je to moc milá paní. Podařilo se jí shromáždit i nepotřebné autolékárničky pro naše zvířátka.

K tomu všemu přidala i krásná slova, že nám přeje hodně sil k naší práci a bylo znát, že nám moc fandí. Moc děkujeme za podporu.:-)Poděkování stavebnímu úřadu v Chrastavě.

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Poděkování stavebnímu úřadu v Chrastavě.

Přijela milá paní, která je dcerou paní ze stavebního úřadu. V náručí držela krásný balíček. Podávala mi ho se slovy: “To vám posílají zaměstnanci stavebního úřadu, a tady je 1000 Kč pro pejsky a kočičky. Kupte jim, co potřebují.” To mě dostalo. Prý si to zasloužíme, jako by byli u nás v útulku. Kafíčko a čajíček pijeme každý den. A rády mlsáme. Čokoládky jsou opravdu prima. :-) Je krásné, když i nás někdo odmění za to, co děláme. Je to pro nás velká odměna, že si někdo vzpomněl i na nás. :-) Ale to ne, že bych pejskům a kočičkám záviděla, to ne! Pejskové a kočičky nás mají rádi a dávají nám to den co den znát máváním svých ocásků, radostným štěkáním, předením a otíráním se o nohy. Děkujeme.Jaké to bylo v Hrádku nad Nisou u rozsvícení stromku?

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Jaké to bylo v Hrádku nad Nisou u rozsvícení stromku?

 

 

Tentokrát jsme už na náměstí byli před 14 hodinou, abychom byli včas připravení. A na koho? Na Vás – hrádecké občany, kteří nám vždy při této příležitosti, už po třetí, nosí dobroty pro pejsky a kočičky. Ať je to jedna konzervička či velký pytel granulek vše nám pomůže. Letos si lidé dali záležet a bylo zabalené krmení a v tom např. i plyšoví Šmoulíci, zajíček a odhadla jsem třetí zvířátko na sviště. Nebo na dalším pytli byla cedulka „KAMARÁDŮM OD ŽOFINKY.“

Pak přišla holčička s taštičkou a předávala nám ji. Pravda, nebyla moc výřečná, bylo vidět, že se stydí. Její maminka nám ale řekla, že vybrala kasičku a za to nakoupila velkou konzervu a dobroty. Teda to mě dostalo. Na jednu stranu jsou lidé bezcitní a klidně vyhodí či uvážou pejska a na druhou stranu jsou lidé, kterým to jedno není a už vedou i své děti k tomu, co se má a co ne. Že pomáhat je správné a že ten pocit za to stojí.

Také samozřejmě děkuji městu Hrádek nad Nisou, panu Starostovi Horinkovi, panu Štrumplovi a paní Farské, kteří vše zorganizovali a pro nás připravili. Při příjezdu na nás čekal krásný stromeček ve vestibulu. . Všem moc za vše děkujeme.Kadeřnictví Tulipa se také zapojilo a máme kasičku i tam :-).

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Veliké poděkování za umístění kasičky pro veřejnou sbírku patří velice šikovné, sympatické a ochotné paní kadeřnici Nikole z KADEŘNICTVÍ TULIPA (Květinové revoluce 272/27, Liberec 13). Paní kadeřnice Nikola vůbec neváhala a sama se nabídla, že kasičku u ní umístí. V kadeřnictví seděla zrovna jedna paní a ta hned do kasičky vhodila peníze :-) . Bylo by krásné, kdyby při hledání vhodných míst k umístění kasiček, jsme potkávali takovéto ochotné a vstřícné lidi. DĚKUJEME.Prezentace a sbírka potřeb v Hrádku nad Nisou

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 30.11.2014; 14.00 - 18.00
Prezentace a sbírka potřeb v Hrádku nad Nisou
Děkujeme za skvělou spolupráci městu Hrádek nad Nisou. Letos již po třetí máme možnost se prezentovat na 1 adventní neděli ve vestibulu radnice. Akce má každý rok úspěch díky občanům, kteří nám nosí různé krmivo pro pejsky a kočičky, pamlsky, hračky, vodítka, obojky, pelíšky atd… Nebude chybět flipchart s aktuální nabídkou pejsků a kočiček, náš stánek s drobnými předměty k zakoupení. Těšíme se na Vás :-) .

Napsáno na stránkách Brána Trojzemí:

Rozsvěcení vánočního stromu   http://www.branatrojzemi.cz/index.aspx?rub=273

A více info zde :http://sdeleni.idnes.cz/hradecke-putovani-za-hvezdou-dj0-/liberec-sdeleni.aspx?c=A141121_102542_liberec-sdeleni_ahr

30.11.2014 14:00 – 18:00

1. adventní neděle – malý adventní trh na Horním náměstí, vystoupení vokální skupiny X-tet v průběhu trhu a po rozsvícení stromu, vystoupení dětí z mateřských škol, v 17 h rozsvícení stromu. Opět pořádáme sbírku potřeb pro psí útulek Azylpes v Krásném Lese. Dárky můžete po celou dobu trhu přinášet do vestibulu radnice, dostanete malou odměnu!.

Horní náměstí


Jak udělat ze staré kuchyně společenskou – zasedací místnost?

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Jak udělat ze staré kuchyně společenskou – zasedací místnost?

Tak a máme před sebou další rekonstrukci. Tentokráte místnosti společenské, zasedací, zázemí pro útulek a novináře a TV štáby… Říkejme tomu třeba zasedačka :-) . Dcerka Adélka se sice zase těšila na strhávaní tapet, já už méně. Ne, že bych neměla z práce radost, ale pak stojí zase vše okolo. A co si budeme povídat, snadné to zrovna není.  Jelikož je to starý dům, bylo nezbytné nejprve odstranit staré, dřevěné obložení. Jak jsem předpokládala, pod obložením byla tapeta a pod tapetou plíseň. Nebýt tapet a obložení, tak zeď by se dole úplně rozpadla. Viz. foto níže :-( . Musí se bohužel předělat elektrika, protože je ještě v hliníku a elektrikář říkal, že v té jedné místnosti si asi každý něco dodal. Něco je prý z 50. let něco 70.-80. let. Tak raději volím novou, kompletní. Je pravda, že jsem napočítala jen tři druhy zásuvek a to nevím, co tam je vše za kabely. První dva dny - pátek a sobota - jsem tam válčila s dcerkou sama a manžel na oplátku zase nahazoval sklad. Třetí den jsem už měla dvě pomocnice, Marušku a Jarču. Jak se tapety dodělávaly, tak občas prokoukla jedna malba a ozvalo se: “Mám tu palmičku, pak zase a já kytičku.” :-) Celkem 5 druhů malby pod dvěma vrstvama tapet. Ještě to bude chvilku trvat, než z toho bude místnost, kde by bylo vše dle mých představ. Také chci, aby se tam úřady, novináři i my(když připravujeme věci na prezentaci), cítlili dobře. Už nechci vše připravovat na zemi… Držte nám palce, ať nám to jde!!!Vánoční sbírka pro náš útulek!

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Dnešním dnem tj. 15.10.2014 byla pro náš útulek Azyl Pes zahájena Vánoční sbírka :) Tímto bychom chtěli mooc poděkovat prodejně Super Zoo za Globusem, která tato akci pořádá. Krmení pro naše pejsky a kočičky z útulku můžete dávat v prodejně pod stromeček. Tak uvidíme budeme doufat, že se něco nasbírá :)Pokladnička v kadeřnictví :-)

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

A už jsme opět u dalších dobrých duší, které krášlí a hýčkají naše vlasy!!! Šikovná a milá paní kadeřnice Zuzana Cimburková nám umožnila umístit kasičku do “Kadeřnictví Studio Crazy – Zuzana Cimburková” (Sokolská 199/17, Liberec). Je to od ní moc hezké, že nám vyšla vstříc. Moc DĚKUJEME.Pokladnička ve SVĚTĚ KABELEK

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Opět jsme se setkali se vstřícnou a milou paní vedoucí v obchůdku: SVĚT KABELEK (Pražská 141/22, Liberec). Paní vedoucí nám ochotně umístila kasičku pro veřejnou sbírku na pultík, který je hned v přední části obchodu. Bylo znát, že i zde mají zvířátka moc rádi a udělají rádi dobrý skutek. Máme velikou radost. Moc DĚKUJEME.POKRAČOVÁNÍ V REKONSTRUKCI

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

POKRAČOVÁNÍ V REKONSTRUKCI

Pan zedník pracuje opravdu rychle, bylo na nás sundat tapety do druhého dne. I když nám ještě s částečným sundáním pomáhal, zůstalo ještě hodně tapet na zdech. Pán říkal, že co nestihneme tak dodělá druhý den. Já si říkám, že pana zedníka si musím šetřit na práce, které my nezvládneme, nebo sice by se to nějak udělalo ale jak by to vypadalo? Tak byl pátek kolem 16.30 hod a já se pustila do tapet. Měla jsem rady jak je sundat, aby to dalo co nejmíň práce. Jak prosté namáčet, namáčet a zase namáčet. V 17.30 už má dcerka Adélka nechtěla být doma sama a přišla. Patřičně vybavená pracovníma lacláčema :-). A i když jí je 8 let začalo to lítat. Kde to mám ještě postříkat, mamí tady to ještě nejde sundat, mamí já už nemám vodu. A tady se mě to povedlo maminko. Dávej pozor ať nespadneš mami….. atd.                                                                 Kdo má děti dokáže si to asi živě představit. Jsem ráda, že jí mám, je to holka šikovná. Čas plynul záda a ruce už jsem začala docela cítit. No bylo 20.30hod a bylo hotovo. Začalo se s úklidem tapet do pytlů, zametání…. A zazvonil telefon, že nám policie veze pejska. Tak připravit koteček, vodu a nějakou tu baštu, deku atd. Pejsek byl vystrašený, že by i kousnul. Bylo potřeba trpělivosti, ale vyplatilo se. Do kotečku šel pak už na vodítku sám. Sláva tak šup, šup, nezbytné papíry a jde se pokračovat. Už jen chvilku zametat a bude hotovo.  Bylo cca 21.40 kdy jsem se dostala s Adélkou domu,. Ta padla za vlast ani nestihla říci dobrou noc. Já jsem ještě odepisovala na pár emailu.. Přikládáme pár foteček z našeho řádění, tedy dvoje tapety na sobě no paráda…KASIČKA V KADEŘNICTVÍ

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Veliké poděkování za umístění kasičky pro veřejnou sbírku patří velice šikovné, sympatické a ochotné paní kadeřnici Nikole z kadeřnictví Tulipa (Květinové revoluce 272/27, Liberec 13). Paní kadeřnice Nikola vůbec neváhala a sama se nabídla, že kasičku u ní umístí. V kadeřnictví seděla zrovna jedna paní a ta hned do kasičky vhodila peníze :-) . Bylo by krásné, kdyby při hledání vhodných míst k umístění kasiček, jsme potkávali takovéto ochotné a vstřícné lidi. DĚKUJEME.Pokladnička v Tropicu

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Opět musím poděkovat dobrovolnici  s o.s. Azyl Pes paní Lence, která zařídila kasičku v prodejně Tropic v Liberci http://www.gilpa.cz/ S prodejnou máme již dobrou zkušenost z první sbírky o.s Azyl Pes Krásný Les - Auto pro upuštěné pejsky. Ovšem bez Vás lidí by se nepodařilo nic nastřádat. Každý kdo přispěl na 1 sbírku se může pochlubit tím, že i díky němu má útulek autíčko, které báječně slouží k odchytu, převozu zvířat, krmení, materiálu ….. Majitelka obchodu paní Šípová je velice ochotná a vstřícná paní, která má zájem rozšířit spolupráci i nadále. Tomu se nebráníme a naopak budeme za takovou spolupráci velice rádi.

V prodejně můžeme umístit i box na krmení, které v prodejně nakoupíte a věnujete ho pro naše pejsky a kočičky v útulku. Nemusí to být jen krmení, budeme rádi i za pamlsky, odblešovací prostředky, hračky, obojky, vodítka.. Zkrátka vše co je potřeba:-). Jakmile box seženu, nebo nějak zajistím umístíme ho v prodejně.

Dokud  lidé budou nezodpovědní a budou si pořizovat pejsky a kočičky, které následně v nejlepším případě nikde vyhodí na ulici nebo někomu do zahrady, útulky budou stále plné a často i přeplněné. Proto se také snažíme všude dávat fotografie pejsků a kočiček s povídáním o jejich osudu  a  popiskem. Jak se říká co oči nevidí , srdce nebolí. Je potřeba, aby bylo vidět jak se někteří lidé dokáží chovat k němé tváři.

Na druhou stranu bez těch hodných lidí by útulek nemohl tak fungovat. Jelikož je útulek už 21 let starý a byl vybudován prakticky z toho co tenkrát jak se říká kdo dala dům dal. Je potřeba rekonstrukce stávajících kotců, přesněji střechy do které zatéká. Stávajícího plotu s trámů, které jsou už uhnilé. Však přijďte a přesvědčete se. Nyní rekonstruujeme skladové prostory.

 Umístění další pokladničky, drobných předmětů a nabídky pejsků

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Jen díky všímavosti naší kamarádky Ilonky a co si budeme povídat i její odvaze a odhodlanosti nám pomoci  máme další kasičku umístěnou v Liberci. Zazněl telefon a její oblíbené oslovení mé osoby Kačabajko, můžete si dát kasičku do prodejny v Tescu-Ruprechtice SIMBA-CHOVATELSKÉ POTŘEBY, jsem zajásala. Opravdu potřebujeme každičkou korunku jak na rekonstrukce vnitřních prostor, nákup materiálu a  chovatelských potřeb,  tak i na vybavení útulku.

Při další návštěvě slovo dalo slovo a v prodejně už máme kasičku jako o.s. Azyl Pes Krásný Les. I malinká částka pomůže, pár drobných a je z toho 10Kč za nedlouho 20Kč ….

Dále i v obchodě nabízíme  drobné propagační předměty z útulku k prodeji jako jsou pohledy s fotkama pejsků a kočiček z našeho útulku, žetonky do košíku, útulkové omalovánky, přívěsky atd….. A pokud chcete pomoci i jinak budeme rádi, když  v prodejně pro naše psí a kočičí svěřence něco nakoupíte a necháte u laskavé prodavačky. Ať to jsou pamlsky, hračky, odblešovací prostředky, konzervy, granulky…..atd. Jako útulek nemáme vyhraněnou žádnou značku krmiva, jsme rádi za vše a co teprve pejsci kočičky :-)

Také si v prodejně můžete prohlédnout naší aktuální nabídku pejsků a kočiček v našem útulku. Foto sponzoruje právě paní Ilonka s prodejny FOTO ART KUBÁT Kodak express  http://www.fotokubat.cz/hlavnimenu/untitled7.php  Postupně budeme foto obměňovat, dle aktuální nabídky :-)

Moc děkujeme za ochotu a laskavost  majitelce paní Štěpánkové. Těšíme se na spolupráci, která nás zajisté čeká.Rekonstrukce skladovacích prostor

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Rekonstrukce skladovacích prostor

Každý tráví volno po svém. V útulku se začalo s rekonstrukcí skladovacích prostor. Dlouho se nemohlo nic dělat a budovat uvnitř budovy, která patří k útulku. Nyní se vše vyřešilo a pomalu se začíná.

Bohužel se zjistilo, že pod kobercema je plíseň na dřevotřískových deskách a pod nima schnělá prkna.V části místnosti pak stará dlažba, Vše se tedy muselo vytrhat, udělat beton a teď budu shánět dlažbu. Ještě stěny se musejí zbavit tapet a obouchat  na cihlu a dát tam něco proti plísni. Totéž bude i v druhé místnosti kde bude zázemí pro návštěvníky, zaměstnance, novináře a telev. štáby.   V útulku se stráví opravdu hodně času co není určeno pro návštěvníky. je proto nutné mít si kde uvařit čaj, dělat přípravu na ples a den otevřených dveří. Balit tombolu – po dva roky se to dělalo u nás doma a řeknu Vám 600 cen mít doma a balit a číslovat – nic moc. Z domova se stalo na 3 měsíce skladiště a bludiště mezi krabicemi. To nemluvím o nápojích, prezentačních věcech atd. fakt to vše doma dělat nejde.  Budu moc ráda až se vše bude dělat v útulku.    Dáte hodně práce, bude to stát hodně peněz.

Většinu si ale děláme samy, jen ten materiál a jednoho pana zedníka platíme, aby podlaha byla v rovině atd. namíchat beton a na kolečku vozit to zvládáme.  Zatím. sice večery nic moc , vše bolí ale máme kus hotovo :-) .Plastové boxy, kancelářské potřeby.

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Stále sháníme plastové boxy s víčkem jakýchkoliv velikostí a rozměrů. Potřebujeme je na uskladnění potřeb pro pejsky vodítka, košíky, léky. Věci  na prezentace a drobné věci k prodeji co máme jako jsou pohledy, odznaky, žetony atd.

Dále stále potřebujeme kancelářské potřeby ať drobné jako náplně do sešívačky, zvýrazňovače, propisky, pásky, šanony, desky, lepidla , bělítka, papíry atd…  I náplň do tiskárny LaserJet 100 color MPF M175a.

Budeme rádi za každou věc :-)Radost :-)

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Umístila se fenka Ema, pes Falko, kočička Lady a psík Erik. Tento týden je super. Věřím, že je to i díky prezentacím na které stále jezdíme. Jsme rádi když nás někdo pozve a my můžeme prezentovat útulek ať s pejskama nebo jen s fotografiema.Pokladnička v Liberci

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Ještěže mám paní Lenku z našeho občanského sdružení Azyl pes v

 Liberci. Pomáhá shánět obchody, do kterých by šla umístit kasička na naši

 veřejnou sbírku.

 Povedlo se umístit kasičku v Liberci na náměstí E. Beneše (naproti radnici) v obchůdku :

 Káva – Čaj http://www.apecafe.cz/kontakt-2 . Zde můžeme mít dočasně kasičku :-)

 Za to patří prodejně opravdu velké poděkování, že nám zde kasičku nechají.:-)

 Člověk by řekl, že není problém umístit kasičku. Je a velký,hodně obchodů nechce nic s kasičkou mít.

 Přitom je na každém člověku, jestli přispěje nebo ne. Ještě jednou děkujeme.

 Kalendáře

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Měla jsem jeden den telefon, že prý jsou nafocené kalendáře a výtěžek by šel k nám na útulek. Říkala jsem a  jaké má kalendář téma? Rozuměla jsem lasičky-bylo delší ticho a já se ptám znovu  lasičky? V hlavě mě proběhlo jak se asi fotí lasičky, když s pejskama je taková práce. Paní mně opravila a říkala hasičky :-) . Tak to ANO říkám..  A kelendář je tu :-) DěkujemePles psího útulku, již po třetí :-)

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 21.3.2015 19.30 - 22.3.2015 2.00
Ples psího útulku, již po třetí :-)

I v roce 2015 bude ples psího útulku. Ptáte se  kdy ples bude a co tam bude.  To opravdu potěší na to, že je to až za 4 měsíce :-) . Ples bude a mám velkou radost, je domluven už sál, hudba také stejná kapela ABC Band Liberec jako v předchozích letech. Na ukázkách už se začalo pracovat tak co dodat? Udělejte si v kalendáři poznámku, že první jarní den  můžete udělat dobrý skutek. A čím? Tím, že si přijdete zatancovat, pobavit se a možná i  něco vyhrát. Všichni máme jeden cíl – pomoci pejskům v útulku k lepšímu životu!!!!

 

 Kotec na kočky dokončen

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Kotec na kočky dokončen

Sláva, kotec na kočky je dokončen. Ještě na jaře se natře plech, ale jinak je hotov. Tak nám ještě schází jeden kotec na kočky a aby bylo vše tak jak si představujeme. To znamená kočky zvlášť, kocouři zvlášt a koťátka s maminkama. Vše si děláme sami sice to trvá déle, ale je to levnější.Veřejná sbírka pod názvem “POMOC PRO ÚTULEK AZYL PES”

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Hurááá dnešním dnem o.s. Azyl Pes byla zahájena sbírka po celé ČR na dobu neurčitou pod názvem ,,POMOC PRO ÚTULEK AZYL PES”. Máme účet u Ge Money Bank 215 794 610/ 0600 a pokladničky, které po zapečetění budeme umisťovat v obchodech. Budeme proto rádi za pomoc s hledáním konkrétních míst kde by naši kasičku uvítali. Peníze budou určeny na nákup kotců, potřeb a materiálu pro psy a kočky, opravy a rekonstrukce stávajících kotců a sekcí, vystavění nových kotců pro kočky, vybavení skladu a zázemí pro pracovníky útulku. vystavění místa pro veterináře a teplého karanténního místa pro psy a kočky, vybavení přijímací kanceláře pro nové osvojitele, opravy a údržby vozidel, nákup pneumatik.
Toto je vše s čím se každý den potýkáme a nenapadlo nás jak jinak sehnat finanční prostředky. Díky vám lidem a firmě Auto KP plus Liberec, kteří jste přispěli na první sbírku “Auto pro opuštěné pejsky” se podařilo zakoupit nové odchytové vozidlo, které už opravdu bylo potřeba. Kdo chodí nebo byl v útulku jistě vidí, co je vše ještě potřeba opravit, předělat, zrekonstruovat aby to byl útulek tak jak má být. O zvířátka je sice dobře postaráno ale útulek jako takový má ještě co dohánět.Jak se u nás natáčel další díl pořadu Chcete mě?

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Jak se u nás natáčel další díl pořadu Chcete mě?

Tentokrát bylo počasí opravdu objednané :-) . Když přijel televizní
štáb, tak docela hustě mrholilo. No, režisér zavelel:  “Jde se dovnitř, vše
si zatím připravíme a bude pěkně!”
Světe div se. Bylo pěkně a dokonce se i
sluníčko občas na nás podívalo. Celý štáb byl jako vždy dobře naladěn,
jen pana Srstku trápila škytavka. Dokážete si představit se škytavkou
něco povídat? Fakt se to nedalo a to se chudák pan Zdenek tak snažil.
Ale to by v útulku nesměla být banda ženských, (celkem 5), aby se na
nějakou tu zaručenou metodu nepřišlo. Jedna z metod byla od
dobrovolnice Ivy: “Dejte ruce dozadu.” A už do Zdenka lila sklenici vody.
No, neptejte se jak, ale škytavku jsme vyléčily přesně do konečného
povídání. Dobré 3 hodinky byl od škytavky pokoj a vše štáb krásně
natočil. Kdyby občas neprojel vlak či motorka, tak by za chvilku
nebylo co dělat. To by byla ale vlastně škoda. Takový krásný
den s prima lidmi naladěnými na stejnou vlnu, jako my v útulku, se musí
užít :-) ! A srandy bylo hodně. Co musím prásknout?

Zdenek Srstka při záběru kamerou jen na pejska (bez zvuku) začal o něm
povídat. A tak krásně mu to šlo. Co darebáci (v dobrém slova smyslu)
neudělali? Nechali ho pěkně povídat a propojovací kabel se zvukem
držel pan zvukař v ruce. Vzájemné pohledy, pokrčení rameny a úsměv na
tváři – to jsou signály, kterých si nešlo nevšimnout. A nechali ho to
dopovídat až do konce, a pak zazněla nemilosrdná věta: “Zdenku dobrý,
ale zkus si to ještě jednou a se zvukem.” :-) Nešlo se nezasmát.

Pan Zdenek zařval s humorem: “Běžte do p……”. A zopakoval si to celé
znovu a jak jinak než s úsměvem na rtech. Jsou to profíci, je to
paráda. Za to náš rozhovor, nevím, nevím, jak dopadne. Byla mně
kladena jedna otázka. Tak jsem si v duchu připravila odpověď a říkala
jsem si, že to bude dobré. No jo, bylo by, kdyby pan Srstka nechrlil jednu
otázku za druhou. Takže na mém výraze bude jistě dost patrné, že jsem to
opravdu nečekala a poněkud jsem znervózněla. Po slově ”STOP” jsem ze
sebe vyhrkla, že jsem to nečekala. Ale odpověď zněla: “To je dobrý, alespoň
to bude spontánní.”

Nejen já, ale všichni jsme zvědaví, jak se to povedlo. Každý rok se díky
pořadu umístí pejsci do nových rodin. Už ani nevíme v kolikátém rocebyl unás štáb poprvé, ale vždy je dlouho na co vzpomínat a čemu se
zasmát. Renata, Maruška a Kristýna vodily pejsky na natáčení a já
tentokrát seděla na rozkládací židli. Ne, že bych si hrála na
režisérku, jako se na mě pokřikovalo, ale měla jsem menší úraz kyčle, a
tak chodit a stát moc nešlo. No, však si dokážete asi představit, jak se
různě pokřikovalo, když nás ženských bylo 5 a chlapů přesila :-) .

A koho že uvidíte? Je těžké z tolika pejsků a kočiček vybrat jen pár
vyvolených. Blesk - labrador, který je v útulku už od roku 2011, byl
jasný adept. Pak také poloslepý Teddy – třeba se právě na něj usměje
štěstí. Líza a Anetka jsou poslední dvě holky z 11 psů, kteří žili ve
špatných podmínkách v Oldřichově na Hranicích. Máme tu Filípka, toho už
také pan veterinář po roce přeočkovával. A koho dalšího? Podívejte se
v neděli na ČT2 ve 12.05 a dozvíte se více :-)

 

 

 

 

 Kotec pro kočky

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Kotec pro kočky

Bohužel máme čím dál tím víc kočiček. V loni se zakoupil kotec pro kočky, ale stál 15tis. Na to opravdu nemáme a tak se podařil udělat kotec z původního psího na kočičí. Stálo to sice něco přes 3000Kč není tak pěkný jako kupovaný, ale máme z něj radost. Velký je dost 2x 3 metry a ještě seženeme nějakou pěknou větev a bude to. Původně byl záměr dát kočky do stodůlky do patra. Chtěla jsem opravit stávající štít , dát dvě okna a udělat 3 místnosti. Po návštěvě odborníka, bylo řečeno, že střecha se musí sundat, zeď zbourat, dát nový trám a zase zazdít. Tak prý cca 300tis. Tak se kočičinec odsunul na neurčito a děláme co můžeme, aby bylo kam kočičky dát.  Přikládám pár fotek a na jaře se kotec natře.

V plánu jsou ještě dva kotce tak uvidíme, buď se seženou peníze nebo kdyby měkl nikdo nějakou starou voliéru po ptácích  atd budeme rádi.Telefonování večer – je to nutné?

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Prosím všechny lidi, netelefonujte ve večerních hodinách!! Jen pokud je to opravdu nutné.(Za nutnost nepovažuji informaci, že právě koukáte na  net a máte zájem o pejska. Od toho je přeci den). Útulku se věnuji běžně 12 hodin často i 16hodin denně  a jsem přeci jen člověk. Ono v útulku není práce jen kolem pejsků a kočiček, ale i posekání zahrady, úklidu prostor, shánění materiálu na kotce, boudy opravy a údržby. Hromady papírování, a běžné komunikace cca 40tel.denně, sms, emaily, www.stránky a FB útulku. To pak dělám po nocích. 

To nemluvím o tom, že jsem maminka 8 leté dcerky, která je také školou povinná a děláme úkoly. Manželka jsem také a světe div se mám i domov, který potřebuje uklidit, zahradu, která je potřeba také posekat. Moc ráda bych nějaký čas věnovala své rodinně. Mám a vím, že mám velkou, opravdu velkou všestrannou podporu u svého muže a trpělivost a pomocné ručičky mé dcerky. Času co věnuji své rodině je za týden pár chvilek (chci to změnit, ale zatím se nedaří) a když ještě večer zvoní tel. je toho na mě už opravdu moc. Berte prosím ohled na mou rodinnu a i když se Vám pejsek či kočička na stránkách moc líbí zavolejte  prosím druhý den. Přes noc pejsek ani kočička nový domov nenajdou. Děkuji za pochopení 

PS: Telefon mám zapnutý stále, protože jezdím na výjezdy i v noci  k různým případům na výzvu PČR, MP nebo úřadu. Tak prosím neraďte, že si mám tel vypnout.Rekonstrukce dalších kotců

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Rekonstrukce dalších kotců

O prázdninách se začalo s další rekonstrukcí. Musím hlavně pochválit slečnu Ivu, která k nám chodí jako dobrovolnice a pomáhá a s takovou prací jako je natírání, broušení atd. Prostě to k našemu soukromému útulku patří. Nemáme dostatek finančních prostředků, abych mohla zavolat firmu :-( . Kdo jk nám chodí tak ví, že kotce už pomalu , ale jistě požírala rez. Opravuje se zavírání na kotcích, sundají se mříže a může , brousit a natírat. dělá se vše ve chvílích volna. Teď se práce zastavila není čas a je hodně pejsků. Tak postupně dodám fotky :-)Další rekonstrukce kotců

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Další rekonstrukce kotců

Co se v útulku děje? Kam se podíváte je pořád co předělávat opravovat atd.. V sekci 5 je 6 kotců pro velké pejsky a už byla potřeba větší údržba… brousí se stará barva, pak nějaký ten antirezin, základovka a šup a je tam zelená… Stěny budou v kotcích žluté, plechy zelené a okolí bílé.. Ještě že mám kolem sebe pár lidiček, kteří opravdu pomohou a potěší.

Tak konečně jsem se dostala k tomu napsat, že je kompletně sekce 5 hotová. 6 velkých kotců je doděláno :-) . Ono se to nezdá, ale barva základová pak vrchní a ještě nějaký nátěr proti rzi, štětce, kartáč  člověk si řekne pár stovek, ale pěkně se to prodražilo. měla jsem v plánuz původně to nechat pozinkovat. Ale to by znamenalo rozmontovat kotce potom odvést do Brniště a tak za 3 týdny pro to znova dojed. To je nereálné, bohužel.

Už se začalo o prázdninách s další sekcí tentokrát sekce č.2 to jsou 3 kotce na dvoře.  :-)Dlažba v útulku – zemní práce

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Dlažba v útulku – zemní práce

Tak už to začalo :-) tatra, bagr a pásový bagříček  to nyní najdete na dvoře v útulku. Už jsem se dočkala, ale je pravda, že jsem vše od podzimu plánovala, měřila, kreslila a stále přepočítávala.  Ono se řekne udělá se dlažba, ale jak?? Stejně se dnes udělala ještě malá změna, ale k lepšímu. Bude nějaký čas trvat než vše zaroste a bude to zelené tam kde chci. Ale kdo si počká ten se dočká. Také tomu předcházela samozřejmě příprava, protože ledacos se muselo prostě ze dvora dát pryč . A to dnes se ještě musela rozebrat a převést na kolečku paleta tašek, odkopat část kolem baráku, aby se tam mohla dát dlažba.. Zkrátka a dobře dělají všichni co mají ručičky a nožičky.. Přikládám fotky, no uznávám je to děs, ale bude to pěkné a hlavně dobře udržovatelné.

Postupně budu dodávat fotografie, ale až budu mít chvilku. Také prosím omluvte omezený provoz v útulku, ale ten bagr fakt jen tak neuhne :-) .2. Ples psího útulku!!!

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

2. Ples psího útulku!!!

Jupííí a opět se blíží  Ples AzylPes

Kdy?  No přeci už 01.03.2014

V kolik? od 19:30 do 02:00 hod

Vstupné 85,-kč
Lístky na Ples psího útulku 1.3.2014 v Besedě ve Frýdlantu už jsou v prodeji na těchto místech: přímo v útulku v Krásném Lese, pak na tel 606345536 Vojáčková Kateřina, v Autoservisu Vojáček ve Frýdlantu a v Liberci na OHK v paláci Syner – centrum Liberce.

Opravdu se máte na co těšit tak neváhejte a přijďte se pobavit a zároveň udělat dobrý skutek pro opuštěné pejsky! :)Přijel starosta z obce Kunratice

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

 1. Každý rok kolem vánoc se k nám přijede podívat pan starosta Götz z obce Kunratice. Nikdy nepřijede s prázdnou a doveze pejskům, nějakou tu baštu. Letos mně opravdu překvapil. Jen tak ve fofru než se doneslo krmení pod stromeček mě řekl, že slyšel o naší sbírce na auto. A tak ho napadlo jestli nechci dát kasičku k nim na úřad. Zhruba během dvou minut odjížděl s kasičkou a s doklady ke sbírce, které… si musel ještě sám okopírovat. Za pár dní se pan starosta opět ukázal, dovezl mě doklady zpět i okopírované a z Kunratickým kurýrem v ruce. Neměla jsem slov, napsal článek o sbírce a hlásil, že je kasička už na svém místě . Je pár starostů, kteří pomáhají a je to fajn, vědět že se máte na koho obrátit. Děkujeme

  Napsáno v kurýru:

  Pomoc pro psí útulek

  Vážení spoluobčané, dovolujeme si Vás oslovit s prosbou o pomoc psímu
  útulku v Krásném Lese, s nímž naše obec, stejně jako ostatní, spolupracuje při
  odchytu zraněných, týraných nebo opuštěných pejsků.
  Útulku dosloužil letitý automobil, kterým k těmto případům vyjížděli. Proto
  byla vyhlášena veřejná sbírka „Auto pro opuštěné pejsky“.
  Veřejnou sbírku povolil od 18. 12. 2013 do 31. 03. 2014 Liberecký kraj dne
  12. 12. 2013 pod č.j. KULK 85904/2013.
  Přispět můžete buď na transparentní účet č. 213467763/0600, jež k tomutoúčelu útulek AzylPes, o.s. zřídil u GE Money bank.
  Nebo můžete přispět do pokladničky, která je již k
  dispozici na našem obecním úřadu.
  Více informací naleznete na webových stránkách
  útulku www.azylpes.cz, kde je rovněž odkaz na
  transparentní účet.
  Předem Vám
  děkujeme za Vaši
  pomoc.
  AzylPes, o.s. – Krásný Les 3, 464 01 Frýdlant, tel. 606 345 536Škola Chrastava přijela s hromadou krmení.

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Škola Chrastava přijela s hromadou krmení.

Bylo pár dní do Vánoc, kdy člověk neví co dřív a kde mu hlava stojí. Přesto všechno se k nám vydala ZŠ Chrastava s dvěmi auty. A proč s dvěmi? Inu, protože uspořádali jako každý rok sbírku pro náš útulek, do které se zapojili žáci prvního i druhého stupně a do jednoho auta se to zkrátka nechtělo vejít. Fotka mluví za vše :-) . Sbírku pořádali od 11.11 do 13.12.2013 a zapojila se do ní většina dětí, kterých je na škole 500 a zapojili se také jejich učitelé. Nedokáži si představit kam to vše v té škole dali a kde to shromažďovali? V každém případě jsem moc ráda, že i v tak uspěchané době se najde několik lidí, kteří neváhají a pustí se do organizování sbírky. Děti se zároveň naučí pomáhat tam kde je potřeba – němé tváři. V aktovkách nosily děti do školy od konzerv, granulí piškotů a různých dobrot snad vše. Samozřjmě poděkování patří i rodičům, kteří děti podporovali a podíleli se na ní. Jak jinak, že :-) A samotná návštěva dopadla na jedničku. Děti si prohlédly celý útulek, se všemi pejsky a kočičkami se pomazlily. Jsem ráda, že se vše vyfotilo a byla toho opravdu hromada :-) Moc děkujeme a těšíme se opět naviděnou v útulku.Vánoce v útulku

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Vánoce v útulku
 1. Moc děkujeme, že přinášíte pejskům papání a dobroty. Moc nám to pomůže a jsme rádi opravdu za cokoliv. O svátcích máme otevřeno do 11.OO dopoledne. Respektujte prosím tuto pracovní dobu, celý rok se věnujeme útulku a to i ve večerních a nočních hodinách soboty i neděle. Svátky jsou chvíle klidu a já i kolegyně chceme být také s rodinou. Děkuji všem za pochopení.
  • Ještě jsem si vzpomněla, měla jsem před rokem tel., že paní chce do útulku přijít na Štědrý den v 17.00. Snažila jsem se paní vysvětlit, že v tu dobu večeříme. A ona na to, že i psi mají nárok na oslavu a proč to teda dělám , když nejsem ochotná se jim věnovat. No nemělo to cenu se s paní dohadovat a tak práskla s telefonem a že si prý najde jiný útulek, kde budou stát o její pomoc. Co k tomu dodat? Lidé jsou různí …
   Foto z roku 2012 :-)


SBÍRKA NA AUTO PRO OPUŠTĚNÉ PEJSKY OD 16.12.2013 DO 31.3.2014

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 16.12.2013 0.00 - 31.3.2014 0.00

Muselo být založené sdružení Azyl Pes Krásný Les o.s., aby mohla vzniknout veřejná sbírka. A tak se stalo. Naše současné vozidlo už dosloužilo a útulek nemůže fungovat bez auta. Od 16.12.2013 do 31.3.2014 máme povolenou veřejnou sbírku na nákup vozidla bazarového či nového formou kasiček a transparentního účtu   https://www.gemoney.cz/firmy/instituce-a-verejna-sprava/transparentni-ucty/003?accountid=213467763    Ge Money bank č.ú 213467763/0600. Pomozte nám společně nastřádat na autíčko a tím pomoci pejskům, zraněným, toulavým a týraným. Uvítáme možnost někam umístit zapečetěné kasičky, sbírka je povolená na území ČR. DěkujemeDodělává se střecha na kotcích

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Dodělává se střecha na kotcích

Jde to pomalu, ale jistě střecha bude za pár dnů hotová :-) . Ještě navařit předky ke kotcům ty už máme dávno připravené, navrtat bezpečnostní dvířka mezi kotce. Boudy už také máme, ještě je oplechovat. Podlážky ještě musíme vyrobit. A pak už řeknu jupí je hotovo.Prezentace útulku u Rozsvícení stromečku v Hrádku nad Nisou

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 1.12.2013; 14.00 - 18.00
Prezentace útulku u Rozsvícení stromečku v Hrádku nad Nisou

 

V loni měla akce velký úspěch a to díky především hrádeckým obyvatelům. Nikdo nečekal, že je tolik lidí co udělají dobrý skutek a vzpomenou si na pejsky a kočičky bez domova. Moc mě potěšil pan starosta Josef Horinka , že i letos můžou lidé donést na náměstí nějakou tu baštu pro pejsky. Nebude chybět naše prezentace v podobě fotografií a popisků na flipchartech . Co se týká předmětů z fotografiemi pejsků tak máme i nějaké novinky :-) a vše bude také k zakoupení.
Stromeček se bude rozsvěcet 1. 12. od 17 h. Program na náměstí ale začne ve 14 h. Opět bude malý trh s adventním a vánočním zbožím, svařeným vínem, klobáskami, perníčky, trdelníkem. Během odpoledne bude mít na podiu několik vstupů jindřichohradecká vokální skupina X-tet.
Před rozsvícením stromečku zazpívají společně s X-tetem tři vánoční koledy děti z hrádeckých mateřských školek.
Stejně jako v loňském roce budeme ve vestibulu radnice sbírat krmivo a pamlsky pro opuštěné pejsky z útulku Azyl Pes z Krásného Lesa. Pro dárce bude připravena drobná odměna.


Jelo se do Prahy na oční vyšetření Teddyho

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Jelo se do Prahy na oční vyšetření Teddyho

Tak dnes tj. 7.11 nastal den D pro Teddyho. Na jeho očích hned poznáte, že je něco špatně… Slovo dalo slovo a náš pan veterinář dal kontakt na svého kolegu MVDr. Beránka do Prahy. Zrovna nadační fond Pes v nouzi vytvořil akci splněná přání pro pejsky… Poslal jsem fotku Teddyho a povídání k němu:

Ach jo, opět slepý pejsek. Co se to s těmi lidmi děje, že vyhodí pejska, který je totálně slepý na ulici? Jak by bylo jim, kdyby je někdo vyhodil a zavázal oči? Je div, že ho nesrazilo auto. Teddy dává svou lásku k lidem i přesto najevo. Hned jak nikdo přijde, začne skákat do výšky a dožaduje se pozornosti. Než se podíváte do očí nikdo by neřekl, že je slepý.Venku naráží do předmětu, ale pohybuje se přesto rychle. Je rád, když jde s člověkem, to se pak od nohy nehne. Jde spořádaně, protože ví, že mu nebezpečí nehrozí. Na fotkách je smutný, neví a nechápe proč je uvázaný. Přijeďte se na něj podívat a uvidíte jak je nadšený z každé návštěvy.

Teddy je obrovský mazel, až člověka dožene k slzám. Moc dobře si uvědomujeme, že se bude těžko hledat někdo, kdo si ho vezme. O to víc mám pak vztek na lidi, čeho všeho jsou schopní. Pejsek není agresivní, je pěkný tak proč ho někdo vyhodil? Je mě smutno a moc si přeji právě pro něj, nějakého pána, paní, rodinu kde bude milován.

Cena přání pro něj byla 1000Kč právě na oční vyšetření.

Jak to dopadlo? Sama nevím zda dobře nebo ne…Posuďte samy. Nemoc sítnice PRA-dočtete se níže má Teddy od narození. Teddy vidí na dálku, ovšem ne za zhoršených světelných podmínek. Na blízko nevidí bohužel .. Léčit ani operovat se to nedá.. Než bude, ale na stáří úplně slepý uplyne mnoho let.  Proto nás zmátlo, že na dvoře se pohybuje rychle..ale když je u něčeho blízko, nebo to splyne s pozadím narazí do překážky..

S veterinářem byla řeč o tom co je pro něj dobré. Jednoznačně človíčka, který se mu bude věnovat, dům se zahrádkou – bez schodů ty jsou problém nevidí je. Tak, aby vše dobře znal-než se mu za pár let zhorší zrak, že bude třeba aby prostor dobře znal.. Normálně jsme nevěděly zda se radovat, že alespoň vidí nebo plakat že mu není pomoci.. Teddy byl trpělivý, košík nepotřeboval, jak kdyby věděl že se,mu snažíme pomoci. Vzorně držel, nezavrčel ..Doufala jsem, že mu je pomoci. Ale vím, že se víc udělat nedá a proto vás prosím sdílejte na našich FB ať najde co nejrychleji domov.

První místo v řadě dědičných chorob oka zastává zcela jednoznačně onemocnění sítnice, označované jako progresivní retinální atrofie (PRA). Jedná se o postupné odumírání specielních buněk, vystýlajících oční kouli a odpovědných za příjem světelných paprsků. Tomuto onemocnění je v západních zemích věnována značná pozornost.

Zjednodušeně řečeno, existují dvě základní formy tohoto onemocnění:  generalizovaná a centrální, lišící se nejen klinickým nálezem, ale i formou dědičnosti. Generalizovaná se projevuje atrofií v periferních částech sítnice, středová část je nezměněna. Tato je však postižena při onemocnění psa formou centrální.

První klinické příznaky progresivní retinální atrofie jsou majitelem pozorovány za šera a v době snížené viditelnosti. Pes se hůře orientuje, naráží do překážek, zornice psa je široce rozevřená i při přímém dopadu světla do oka psa (výrazné při fotografování – psovi „svítí oči“), zhoršuje se i periferní vidění psa. Poslední fází je zakalení čočky, což ještě více znemožní transparenci světelných paprsků sítnicí a onemocnění končí ztrátou zraku.

 

VYSÍLÁNÍ CHCETE MĚ? Již zítra!!!

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Premiéra natáčení chcete mě se bude vysílat zítra 13.10. 2013 v 11.50 na ČT2 budou tam nabídka pejsků z našeho útulku a také reportáž proč pejsci nesmí čokoládu a v hlavní roli naše zaměstnankyně Renata a fenka Kessy, která mimochodem také čeká na teplo domova.

OPAKOVÁNÍ pro ty co to zítra nestihnou bude:

Úterý 15.10.  v 10.00 hod. Chcete mě? ČT2

Středa 16.10. v 12.35 hod. Chcete je? ČT2

Čtvrtek 17.10.  v 12.35 hod.Chcete je? ČT2

Pátek 18.10. v 16.05 hod. Chcete mě? ČT2

Neděle 20.10. v 11.40 hod. Chcete mě? ČT2

V pořadu Chcete je je pouze nabídka pejsků bez reportáží tak si naše hvězdy nenechte ujít v pořadu Chcete mě. :)  Snad se na nějakého chlupáče usměje štěstí a najde nový domov.2 PLES PSÍHO ÚTULKU AZYL PES

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 1.3.2014 19.30 - 2.3.2014 2.00
2 PLES PSÍHO ÚTULKU AZYL PES

Jupí, už  vím termín našeho 2 plesu :-) . Sál ve Frýdlantě zajištěn, kapela ABC BAND Liberec jako v loni také. A jestli budou pesani? Ano budou, máte se na co těšit. A ten termín je sobota 1 března 2014.Prezentace v září

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Prezentace v září
28. září jsme byli, jak jste se dočetli na našich stránkách, na dvou akcích najednou. Každý rok jsme v Pěnčíně na prodejní výstavě ovcí a koz.  Letos přibyla i okresní výstava drobného zvířectva ve Frýdlantu. Jak jsme to zvládli ??? Manžel, fenka Laura, pes  Hugo a já jsme byli na Pěnčíně.
Ve Frýdlantě Maruška, která více méně výstavu připravovala s rodinou, i tak našla čas, aby si povídala s lidmi o útulku. Renáta byla dopoledne na prezentaci  a dobrovolnice Jitka s Lenkou byly odpoledne.  Bez nich by to opravdu nešlo. Jsem opravdu moc ráda za to, jaké mám dobrovolnice a že i když není čas se scházet třeba na kafíčka, mohu se na ně spolehnout a útulku pomůžou :-) .
A jak to bylo? Popravdě řečeno, takový zájem o útulek nikdo nečekal. Na prezentaci nechyběla ani fenečka Kessy, která také čeká na nový domov u nás v útulku. Jitka má fenečku Emu a prý si lidé mysleli, že je to ona. No, musím nechat ušít šátečky, aby bylo jasné, že je pejsek z útulku. No, kéž by byla u Jíti, tam se pes má jak prasátko v žitě :-) . Lidé nás překvapili i tím, že přinášeli dobrůtky a potřebné věci na pejsky přímo na výstavu. Prezentace pejsků v podobě fotografií a popisků, co se děje v útulku na nástěnkách lidé se zájmem četli. Škoda, že jsem na výstavě nemohla být také, tolik králíčků, ptáčků a dokonce i pávi se na výstavě objevili. No, snad příště. Na oplátku, že se tam mohl prezentovat útulek, se budou chovatelé prezentovat na našem “Dni otevřených dveří”.  Na letošním dni otevřených dveří už také byli králíci a i papoušek na zkoušku :-) A tak by to mělo být, že si lidé vyjdou vstříc a návštěvníci se mají na co dívat :-) Proto moc děkuji chovatelům za skvělé přijetí. Lidem, co přinášeli dobrůtky a věci pro pejsky a kočičky a těm, co nás podpořili nějakým tím zakoupením nějakého předmětu také moc děkuji. Více fotek bude, až se ke mě dostanou :-)


O natáčení pořadu Chcete mě v našem útulku.

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

O natáčení pořadu Chcete mě v našem útulku.

Den 23.9. 2013 sice natáčení moc nepřál. Pršelo, byla zima a sem tam do toho nějaký ten větřík, brrr. Celý štáb byl, ale jako vždy, dobře naladěn. Jen prý přes náš známý Albrechťák mlha taková, že by se dala krájet. Začalo se úvodem u brány. Pan Srstka mně položil dvě otázky: “Co Vám za poslední rok udělalo radost?” No toho je tolik, že bych mluvila moc dlouho. Zkrátila jsem to na náš 1. Ples psího útulku a výrobu reklamních předmětů jako jsou trička, magnetky, přívěsky atd.. druhá otázka, jestli je pejsků více nebo méně. Tak jsem si vzpomněla na nedávno uvázanou dogu a rotwailera a bylo to. No a přes pár přeřeků, stopek,  jsme to zvládli. Pár záběrů kotců a útulku a šlo se na vlastní nabídku pejsků. Týden dopředu posílám seznam pejsků, které vyberu a popisky.  Obě mé kolegyně vodily pejsky a předávaly je panu Srstkovi. Musím říci, že spolupráce všech byla na jedničku. Jen ten déšť nás neustále vyháněl. Někdy projel traktor, pak zase vlak a to pan zvukař nemá rád :-) .

A co naše filmové hvězdy? První šel na řadu Deny, pejsek s velice přátelskou povahou. No, ten pózoval, jak kdyby to někdy trénoval. Za to hnědý labrador Merlin se zpočátku trochu předváděl. Nu, pan Srstka svým hlubokým hlasem zavelel a v tu ránu to byl pejsek, jak ze cvičáku.  Endy – no prostě kříženec bígla nechtěl a nechtěl pózovat a nakonec se vyvlékl z obojku a pelášil vítězně po zahradě. No, do toho ten déšť, fakt super. Přišel na řadu stahovací obojek a najednou to šlo:-)
Blesk je už po třetí v TV a několikrát byl v novinách. Má smůlu, zatím žádný zájemce o něj. Je to už profík a pózoval skvěle, však uvidíte. Za to Punťa, ten štěkal na kameramana, pak na pana Srstku. Nakonec byl na volno a to byl Punťa v pohodě. Za míčkem běhal, hrál si s ním. To budou asi nejlepší záběry. Sama jsem na to zvědavá :-)
Čaki-Čakoušek , byl původně jen jako náhradník, ale na prezentaci na “Snu zvířat” se neumístil, tak jsem ho zařadila do 8 pejsků do natáčení. Moc bych mu přála, ať najde už ten svůj domov. S panem Srstkou moc jít nechtěl, a tak Maruška (i když protestovala) šla po zahradě a moc jim to slušelo :-) . Nevím, proč ty mé kolegyně odmlouvají a nechtějí jít před kameru. Za to, když musím mluvit já, tak se smějí za kamerou :-)  ).  A přišla na řadu hvězda Luccy. Ukázková dáma, která s pózováním nemá žádný problém. Zahrála si i v ukázce s čokoládou spolu s mou kolegyní Renatou (také nechtěla:-)). Poslední je Kessy -kamarádka Luccy. Byly odchycené obě najednou, jak běhají po ulici. Luccy byla taky skvělá. Jen ten zatracený déšť, který nás provázel celým natáčením. Tak uvidíte i fotky z altánku, to byl déšť už  dost hustý. Celý den byl v dobré náladě. Kolegyně Renata se klepala zimou, a tak jí pan zvukař půjčil bundu :-) . Adélka si také zahrála na zvukařku a měla z toho ohromnou radost. Jsem velice ráda, že je tento pořad. Pomáhá nám a hlavně pejskům. Je samozřejmostí připravit občerstvení.:-) Na to se celý štáb přesunul k nám domů, do tepla. Zima byla asi všem, ale natáčení dopadlo dobře, tak úsměvy na tvářích všem zůstaly. Ještě pár foteček na závěr a je to. Teď už jen čekat na 13.10 v 11.50 a mít po ruce telefon, tužku a papír :-)
 Celý týden se pak pořad opakuje, až dostanu k ruce program, dám vědět.


Pomozte naplnit misky v útulcích a prezentace útulku v OC Globus Liberec

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 12.9.2013; 13.00 - 16.31 13.9.2013; 15.00 - 19.00 14.9.2013; 0.00 - 15.00 19.9.2013; 13.00 - 16.30 20.9.2013; 13.00 - 18.00 21.9.2013; 10.00 - 13.00 26.9.2013 13.00 - 27.9.2013 17.30 3.10.2013 13.00 - 4.10.2013 16.30 4.10.2013; 13.00 - 18.00 5.10.2013; 0.00 - 13.00 10.10.2013; 13.00 - 16.30 11.10.2013; 13.00 - 18.00 12.10.2013; 10.00 - 15.00
Pomozte naplnit misky v útulcích a prezentace útulku v OC Globus Liberec

http://liberec.5plus2.cz/33684/tohle-je-flek-naplnite-mu-misku

V kalendáři je čas a dat. kdy mě nebo mé dobrovolnice zastihnete v Globusu. Prosím čas je jen orientační a někdy tam budu i dopoledne. Jen co vím jistě jsem napsala, ale je to přeci jen dlouho dopředu a nevím co se může stát. V daný den tam, ale s akcí určitě nikdo bude hodiny jsou pravděpodobné. Pokud se mě chcete konkrétně na něco zeptat sejít se atd. doporučuji zavolat na tel. 606345536 a ujistit se v kolik hod. tam budu :-) . Jsem opravdu ráda, že mám možnost prezentovat útulek a celou akci. Snad se podaří pro naše chlupáče v útulku vybrat co nejvíc krmení. To záleží na Vás lidech i jeden sáček granulek pomůže :-)

Akce běží po celé ČR a i v předcházejících letech byla akce úspěšná a dostalo se i na naše chlupáče. V Globusu v Liberci u informací je umístěn box, kam lidé mohou krmení Pedigree a Whiskas vhazovat. Jezdíme ho pravidelně vybírat. Akce trvá až do 16.10. Ještě budu na víc spolu s dobrovolnicemi rozdávat letáčky přímo v Globusu.
Už teď vím, že to bude každý čtvrtek, pá a sobota.  Mě a dobrovolníky poznáte snadno, budou mít na sobě trička Pedigree.
Co je cílem projektu?
Cílem projektu je zlepšit situaci psů a koček v útulcích na území ČR a podpořit veřejnou osvětu problematiky zvířat v útulcích. Opuštěným psům a kočkám pomohou všichni ti, kteří se nákupem krmiva značek Pedigree a Whiskas nebo zasláním dárcovské SMS zapojili do projektu. Na základě tohoto prodeje pak společnost Mars Czech s.r.o. daruje vybraným útulkům kvalitní suché krmivo pro kočky a psy. Jednou z jeho aktivit je dotazníkový průzkum, realizovaný Nadací na ochranu zvířat, který sleduje kapacitu útulků a její naplněnost, počty přijatých a vydaných zvířat, podmínky a postup při příjmu a výdeji zvířat. Dále průzkum sleduje péči o zvířata, evidenci zvířat, finanční zabezpečení a materiální vybavení útulků aj.
Projekt byl zahájen v roce 2009 a pro velkou úspěšnost pokračuje i v dalších letech. V roce 2009 předala Nadace na ochranu zvířat a společnost Mars Czech s.r.o. vybraným 18 útulkům více než 35 tun kvalitního suchého krmiva pro kočky a psy, v roce 2010 bylo již více než 40 tun rozděleno mezi 22 útulků. Množství krmiva, které bylo útulkům předáno, výrazně pomohlo vyřešit tíživou finanční situaci některých z nich a umožnilo další rozvoj činnosti těchto zařízení.
Pomoc ve formě suchého krmiva Pedigree a Whiskas poskytnutého útulkům není jediným cílem projektu. Výsledky dotazníkového průzkumu přispějí k získání celkového přehledu o situaci v útulcích na území ČR, ke zjištění stavu, problémů a potřeb útulků a možnosti účinnější podpory, kterou může Nadace na ochranu zvířat útulkům poskytnout. Prezentace projektu ve sdělovacích prostředcích také zajistí větší informovanost široké veřejnosti o problematice zvířat v útulcích a zvýšení jejího zájmu o pomoc zvířatům v nouzi.
Více informací najdete na www.naplntemisky.cz
Vybraným útulkům se do Vánoc naplní misky


Opět jsem byla ve Zvěrokruhu

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Opět jsem byla ve Zvěrokruhu

Děkuji lidem, kteří prostřednictvím prodejny Zvěrokruh z OC Nisa Liberec, věnují a nakupují papání , mlsky a hračky pro pejsky. Jsme rádi i za použité pelíšky, boudičky atd. Kdo by ještě nevěděl  má možnost přímo v prodejně něco nakoupit a nechat ve vyhrazeném prostoru pro naše útulkáčky :-)Kotec pro kočky-sháním škrabadla

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Dlouho jsem odolávala začít s kočičkami. I když nám je lidé stále hází přes plot. A je to tak 3 týdny zpět co nám nechal nějaký dobrák koťátka v igelitové tašce a v krabici za plotem.

Rozhodla jsem se tedy pořídit kotec na kočky a v pondělí nejdéle v úterý už bude v útulku. Délka a výška 2 metry, šíře pak 1 metr. Dospělé kočky se budou kastrovat,aby se dále nemnožily. Máme teď v útulku 4 koťátka a 2 dospělé kočky.

Proto potřebuji a sháním škrabala, lenožky, stelivo, záchod hračky a samozřejmě i krmení. Každý začátek je těžký a proto budu ráda za použité potřeby třeba po vaší kočičce….Návštěva školky Řasnice u nás v útulku

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Návštěva školky Řasnice u nás v útulku

 

Napsáno paní učitelkou:

Výlet za pejsky jsme si hned naplánovali. Jenomže počasí se zbláznilo a poslalo nám jen samý déšť, vítr a studeno a tak se výlet uskutečnil až na druhý pokus. A ten se teda vydařil!

Než jsme se toho vytouženého dne dočkali, vůbec jsme nezaháleli. Poprosili jsme rodiče, aby nám na cestu přibalili něco dobrého, milého, ale i potřebného pro pejsky. A tak jsme nosili piškoty, kostičky, nějakou tu deku, hračku, pelíšek, salámek, konzervičku, paštičku, mističku, až toho byl plný kumbál. Vůbec jsme netušili, kolik dárečků se nám nakonec sejde. A měli jsme z toho velkou radost.

Očekávaný den konečně nastal. Když jsme ráno vstali, za okny nás přivítala studená mlha. Hrozila nám deštěm. Trochu se jí to podařilo. Jenže my jsme se nenechali odradit. Těšili jsme se moc a taky jsme poprosili sluníčko, aby šlo s námi. A povedlo se!

Bundy, pohodlné boty, dopravní vestičky a batůžky na záda a vydali jsme se na cestu. Byla dlouhá. Ťapali jsme statečně. A už je před námi útulek. Jen co jsme se přiblížili, hafani pochopili, že se blíží návštěva a přivítali nás pořádným štěkáním. To už nám přichází otevřít teta Katka a hned nás upozornila, že k některým pejskům nesmíme strkat prstíky. Nakonec byli všichni hafani vzorní a nikoho nesnědli.

Začala prohlídka a vyprávění. První byl Beník, který přišel do útulku úplně vychrtlý a zúbožený. Dnes, po dobré péči, je z něj nádherný čilý pejsek. Seznámili jsme se s Arnoldem, který nás vůbec nepustil ke slovu, s obrovským Elvisem (my jsme mu říkali Bohoušek), s chlupatým rozšafným Chlupíkem, pozdravili jsme naší Mendy, bojácného Ralfíka a Báru, přítulného Míšu a Bročka a klidnou Dášenku. Všechna jména si ani nepamatujeme. No prostě hafani šíleli štěstím a radostí a my jsme byli spokojeni, že jsme jim do života,uzavřeného v kotci, vnesli trochu lásky a naděje, že si je jednou někdo hodný odvede do klidného domova. Ovšem nastal čas vrátit se do školky a tak jsme se s veselým psím davem a taky s tetou Katkou museli rozloučit.

„Ahoj, teto! Ahoj, hafíci!Určitě ještě za vámi přijdeme!“

A bylo to. Návštěva se povedla, my i pejsci jsme byli šťastni, vše dobře dopadlo, A nakonec se i sluníčko rozhodlo, že si ten výlet užije s námi.

Odpoledne paní učitelka Andrejka odvezla do útulku všechny ty nashromážděné dobroty a taky krásné obrázky, které jsme pro útulek namalovali. Všem, kteří přispěli pejskům ke zlepšení jejich osudu moc a moc děkujeme a zveme je (a nejenom je) na Den otevřených dveří a to 15.6. 2013 a to od 14. do 18. hodin do AZYL PES Krásný Les.

Nezapomeňte se podívat na fotky na www.azylpes.cz a taky na stránky Řasničky.

 

Ahoj, dospěláci ze školky

 Předání sbírky psímu útulku „Azyl pes“

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Předání sbírky psímu útulku „Azyl pes“

Na začátku října loňského roku na jednom odpoledním intráckém posezení vypravovala studentka Marie Lupínková o svých návštěvách psího útulku v Krásném Lese. Vypravovala poutavě a se zapálením. Znala všechny pejsky jmény, jejich příběhy a osudy. Z nahodilého rozhovoru se stalo diskutované téma nejen na jedno odpoledne.  Co jedinec, to názor, rozmluvy byly často zakončovány „kdybych mohl, tak bych…“ nebo „já bych to udělal jinak…“ a „mělo by se…“.

O to více (a mile) mě překvapilo, když po pár dnech přišla skupinka žáků s nápadem, že bychom na naší škole mohli pro tento útulek uskutečnit sbírku. Hned také začali chrlit nápady, kterak na to. Společnými silami jsme vyrobili informační panel s údaji o psím útulku AZYL PES, s příběhy a fotografiemi pejsků a pokyny, jak může každý pomoci. Sbírka byla úspěšná a mezi žáky SŠ, studenty VOŠ a zaměstnanci se vybralo 2 356 Kč. Nejednalo se pouze o finanční sbírku, od dárců jsme získali i granule, misky, vodítka…  Za vybrané peníze jsme nakoupili nejen psí konzervy, granule a pamlsky, ale také košťata a úklidové desinfekční prostředky.  Původně jsme plánovali sbírku odvézt do útulku během ledna, avšak špatné počasí tento „výlet“ odsunulo až na začátek dubna. Tolik k tomu lehčímu.

Ráda jsem se zapojila – bylo to pro dobrou věc. Končila fáze anonymity „natištěných psích obrázků“ a mě s přibližujícím se termínem vlastní konfrontace se živými zvířaty přepadala stále větší panika. Jsem ta nátura, co u filmu se zvířecím příběhem tajně posmrkává (a to nemusí být ani smutný). Doma si mě za to dobírají, ale já si pokaždé pro jistotu znovu chystám kapesníky a zpravidla je použiju. J Před čtyřmi lety jsme přijali do rodiny dalšího člena – jezevčíka Tima. Povinnosti a starosti o něj vyvažuje svou přítulnou povahou a psími kousky, kterými nás každodenně častuje.  Stejně jako v řadě z vás i ve mně jakákoliv zpráva o špatném zacházení, ztrátě páníčka či „jen“ nemoci nějakého zvířecího mazlíčka vzbuzuje lítost a solidaritu.

S realizací této akce jsem pomohla ráda. Zvládnout lítost už bylo horší. Tak nějak jsem tajně doufala, svou část splním úspěšným zakončením sbírky v podobě nákupu zboží a to „břemeno“ návštěvy psího útulku jaksi „přehodím“ na někoho otrlejšího se silnější náturou. Ale chyba. Jednak se do toho nikomu nechtělo zrovna tak, jako mně, a pak jsem si od žáků vyslechla, že jde vlastně o ocenění – kdo jiný by prý měl jet, než já, když jsem spolu s nimi stála skoro u zrodu celé akce. Každý si rád vyslechne uznání své práce, tentokrát bych si to s někým klidně vyměnila.  Termín předání sbírky se blížil a já se uklidňovala a přesvědčovala, že to nebude tak hrozné – přijedeme, předáme, jukneme na psy a pofrčíme domů. Co je na tom tak těžkého? Logiku to mělo, ale od špatných snů v noci mě to neuchránilo.

Přišel den D. Po té, co jsme vše naložili do auta, jsme vyrazili – směr AZYL PES do Krásného Lesa. Majitelka útulku Kateřina Vojáčková na nás už čekala. Milá, příjemná, usměvavá – bojovnice zapálená pro věc, ochotná udělat pro své svěřence maximum.  Snaží se prezentovat útulek, kde to jde, letos pořádala 1. ples psího útulku, s M. Kubišovou natáčela pořad „Chcete mě?“. Poděkovala žákům za sbírku, kterou pro pejsky zorganizovali, a darované věci, které jsme přivezli.

Následovala prohlídka kotců s pejsky. Toho času zde našlo svůj „snad prozatímní“ domov 33 psů. Velcí i malí, čisté rasy i voříšci, staří i štěňátka. Nevěděli jsme, zda brečet nad jejich osudem, nebo se radovat z toho, že alespoň někomu nejsou lhostejní a je o ně postaráno. Byli jsme rádi za typ, který jsme dostali a to, že piškotů není nikdy dost. Obtěžkáni sladkými pamlsky jsme chodili mezi psími miláčky –kteří vrtěli ocáskem, někdo si pro piškotku přišel sám, jiný nedůvěřivě čekal, až mu ji vhodíme do kotce. Ti průbojnější si klidně řekli o další. Chutnalo jim a jistě bychom udali i více laskomin.  J

U jednoho kotce jsme se zastavili o trochu déle – zvědavýma očima nás odtud pozoroval Ben. Pes, o kterém se nedávno psalo v denících i vysílalo v televizi. Pes, který byl málem utýrán k smrti. Na poslední chvíli byl majiteli odebrán a umístěn do útulku. Beník je po rekonvalescenci, opět začíná věřit lidem a přestává se bát – posuďte sami rozdíl na fotografiích. Zasloužil by si nového hodného majitele. Ale kdo ví.  Možná, že si ho odveze opět ten původní – prý mu to umožňuje zákon. Doufejme, že zvítězí rozum nad byrokracií.

Každý, kdo někdy absolvoval návštěvu psího útulku, nám dá jistě za pravdu, že solidarita formou sbírek je určitě záslužná. Nicméně umístění těchto mazlíků do lidských domovů je jistě tím nejcennějším. Kolik osamělých lidí někde touží po duši, kterou by mohli milovat? Lásku přece umí rozdávat i tahle němá tvář. Tady jich na to čeká spousta, stačí jim to jen dovolit.

Jak už jsem řekla, návštěvy útulku jsem se obávala. Ale nelituji toho a jistě ani nikdo z ostatních. Naopak nás to posílilo, utvrdilo o správnosti našeho úsilí a vyburcovalo k dalším aktivitám. Naše spolupráce předáním sbírky rozhodně nekončí. Dne 15. června se bude v útulku konat den otevřených dveří. Možná tam zavítáme. A co vy?

Martina Růžičková, DiS.Netradiční módní přehlídka

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Netradiční módní přehlídka

Stejně jako na podzim se letos opakovala módní přehlídka v OC Nisa Liberec. Obchod Zvěrokruh, který celou akci pořádá to měl do detailů pěkně zorganizované. Lidí bylo oproti podzimu sice méně, ale o to měl každý divák větší prostor. Děti si s radostí hladily pejsky, morčátka a králíčky. Myšičky se raději z přepravních boxů nepouštěly :-) . Naše dvě fenky Mášenka a Dášenka si bez problému nechaly obléci slušivé oblečky a hurá na molo. Dášenka si to sice vždy okomentovala svým zpěvem, ale to asi, aby o ní každý věděl, když je tak malinká. Děti, které předváděly různá zvířátka měly krásné kostýmy a naše dcerka Adélka byla za dobrovolnici útulku. Měla na sobě tričko s logem útulku a byla na to patřičně hrdá. Po akci se nám dva pejsky podařilo umístit do nových rodin. V našem stánku si lidé zakoupili klíčenky, těžítka, nálepky a nově magnetky a hrnečky. Ano, ano, už máme magnetky s fotkami pejsků a hrnečky s logem útulku :-) . Těšíme se na další spolupráci s obchodem. Zvěrokruhu a všem lidem co nás přišli podpořit, děkujeme. V obchodě Zvěrokruh v OC Nisa Liberec i nadále můžete zakoupit něco pro naše pejsky v útulku a nechat to v kontejneru, který se nachází přímo v prodejně. Děkujeme.Prezentace útulku na akci Den s rodinou ve Vesci.

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Prezentace útulku na akci Den s rodinou ve Vesci.

Byla neděle dopoledne a počasí bylo všelijaké. Chvilku zima, pak teplo no nic moc. Naložila jsem Chlupíka (já jsem mu dala přezdívku Netopírek) a Míšu a vyrazila jsem směr Liberec. Jasně neděle se má strávit doma, ale …. Dvě kamarádky a v jednom  dobrovolnice Verča a Maruška mě na akci pomáhaly, také ani jedna nebyla doma v neděli. Jen než se vše připraví, rozloží a postaví. Váhala jsem, zda vzít stánek a ještě, že jsem ho vzala. Akce začala od 14.00 hod, ale do 12.00 se mohlo do areálu autem.  Stejně to bylo akorát, než se našlo místo a než se člověk zorientoval. No kolem 16 hodiny začalo pršet. Ale vrátím se na začátek, oba pejskové měly svou přepravku a zároveň jim sloužila jako boudička. Vše by bylo v pořádku, kdybych Míšovi nepovolila obojek, aby ho neměl moc utažený. Co čert nechtěl prostě se vysmekl a štrádoval si to ke stánku – směr brambůrky. Naštěstí jsme ho včas odchytily a nemusela jsem ho lovit v brambůrkách. Nu dobrá, obojek jsem mu o jednu dirku utáhla. Dál jsem chystaly věci. Verča stříhala letáčky na den otevřených dveří, Maruška chystala stoly atd.. Začaly chodit lidé a děti si zkoušeli pejsky vyčesávat a to se hafanům moc a moc líbilo, předváděl se jeden před druhým. Sušené masíčko a piškotky jsem měla s sebou a tak je i děti krmili. Bylo znát, které dítě má doma pejska a které ne. O to víc mě potěšilo , že se jen pár dětí pejsků bálo. Každá se někomu věnovala a do toho mě jedna paní řekla : Vaše kolegyně běžela pro vašeho psa. A já se tak rozhlédla a vidím Míšu jak vesele běhá sem tam a Maruška za ním. Dobře to dopadlo Míša je kamarád a neublíží nikomu a ničemu. Opět byl lapen, prostě si překousal vodítko.. A mě teprve došlo, že on nechce být uvázaný, protože majitelka ho nechala uvázaného, ještě s jedním pejskem u baráku a odstěhovala se..( Myslela jsem to dobře v útulku je už dlouho a chtěla jsem ho víc prezentovat.  Pak už byl pod stálým dohledem a v naší společnosti. Potěšila mě paní , která si od nás z útulku vzala pejska a přivedla nám ho ukázat. Je to krásný pocit vidět pejska v novém domově tak spokojeného. To mě vždy povzbudí do další a nekonečné práce..Verča a Maruška odvedly dobrou práci, za to jim moc děkuji. Jsou obě mladé a neděle se dá strávit úplně jinak, než pomáhat ve stánku s pejskama. A to budou i na Dni otevřených dveří a na prezentaci útulku v kasárnách.Počasí se stále honilo a kolem 16 hodiny se spustil déšť, jak jsem psala v úvodu. Ještě, že byl stánek postavený, jen bočnice zůstaly v autě :-( . Nakonec jsem stánek snížily asi na metr výšku, aby na nás tak nepršelo. Chlupík a Míša se schovali do přepravek a nastalo čekání, než déšť ustane. Bylo 17 hodin a tak jsem se rozhodla, že to nemá cenu a šla jsem pro auto. Chtěla jsem nastartovat a nic. V tom mě došlo, že jsem nechala zapnutá světla. Nastalo chození po ostatních zda nemá nikdo startovací kabely… Až hasiči mě pomohli a za to jim také moc děkuji.  Auto už jsem raději nevypnula, honem se naložilo a jelo se. V útulku mě Maruška pomohla ještě vyložit věci, otřít a rozložit, aby vše vyschlo. Bylo 20hodin a já byla utahaná jak kotě. Dnes jsem vše uklidila a částečně nachystala na další akci, která bude již za 14 dní v OC Nisa Liberec. Tak jaký bude mít akce úspěch budu vědět za pár dní, jestli se nějaký hafan umístí, nebo se třeba najde nikdo kdo nám bude chtít nějak pomáhat.Škola Chrastava

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Škola Chrastava

Velké díky patří dětem a učitelům ze základní školy v Chrastavě. Paní učitelka si od nás z útulku vzala pejska a následně spolu s dětmi udělala sbírku pro pejsky. Sešlo se spoustu druhů konzerv pro pejsky a kočičky, pamlsky granulky i hračky i pelíšek , drogerii atd. Byla to krásná neděle a jsem za to moc ráda. Děkuji všem žákům a rodičům za takovou akci. :-)Prezentace útulku s OHK v Löbau na Konventě.

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Prezentace útulku s OHK v Löbau na Konventě.
 1. Snažím se útulek propagovat kde se dá, proto když jsem měla možnost prezentovat  útulek v Německu, přijala jsem jí. Kamarádka  a její učitelka na Němčinu přeložila mou prezentaci do Německého jazyka. Fotky jsem vytiskla doma na tiskárně – jedna náplň na to padla:-(. Dát věci do auta na nic nezapomenout  a ráno vyrazit za hranice. Jela jsem sama , protože náhoda je … a všichni byly v práci.
  Za sobotu na prezentaci útulku se prodalo v Löbau na Konventě jen 7 přívěsků a dvě těžítka a v kasičce bylo 6Euro :-( . V neděli jsem tam už nejela, ale v sobotu byl problém se dostat do areálu autem pro věci. Pan ředitel OHK(Okresní Hospodářské Komory ),navrhl ať to tam nechám, že tam v neděli z OHK někdo bude. Třeba ještě něco prodají. Prodalo se dalších 6 přívěsků a dvě těžítka, ale do kasičky se ještě vybralo 30 Euro!! Tak to jsem nečekala a byla jsem překvapená. Samozřejmě člověk nemůže počítat čas s přípravou a čas tam. Celkově sečteno – benzín a nákupka za těžítka a přívěsky a fotografie je zisk pro útulek 1300Kč za dva dny.Bez času mého a žen s OHK. Tímto jim moc děkuji za skvělou spolupráci.


Dotisk triček

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Dotisk triček

Těší mě Váš zájem o naše trička. Proto jsem nechala dotisknout velikosti S a XXL, ktré už jsem neměla. Trička budou začátkem května a na akci Vesec – Den s rodinnou je už budu mít s sebou. Ještě jsem nechala něco vytisknout, ale to si nechávám jako překvapení :-) Krásné slunečné dny. Katka

 Krmení s Adélkou

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Krmení s Adélkou

Adélka má dcerka už má v budoucím povolání jasno. Bude prý veterinářkou, aby mohla pejskům pomáhat a zachraňovat je. Nescházela ani  piškotová pauza na kotci, to u pejska, který nemusí děti. Musela jsem se pousmát, když mě řekla nezapomeň přinést vodu jo a dej mu  kostičku ať si má s čím hrát.. To je krásné od takového špuntíka. Přikládám pár foteček  jak tráví se mnou v útulku sobotní dopoledne..Přivázaný pes u útulku!!!!!!!!

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Přivázaný pes u útulku!!!!!!!!
Teď jsem přijela z Liberce a u útulku seděl pes kříženec NO černé barvy a nad ním rozkousané vodítko. Vrčel , protože se hrozně bál, občas šel po nohách. Po dlouhém přemlouvání si dal říci a povedlo se ho dát bez odchytové techniky do kotce. Nyní už je nakrmený a leží v zateplené boudě. To mě vždycky dostane!!!!!!.

 

ZŠ Raspenava

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

ZŠ Raspenava

Děkujeme škole ZŠ Raspenava – malá budova – za finanční dar ve výši
4012 Kč. Děti nosily sběr a peníze za něj věnovaly útulku. Je to
krásné, když vidíte od prvňáčků, až po slečny a mladíky, jak je zajímají
zvířata. Byla jsem si ve škole osobně peníze převzít a vzala jsem s
sebou našeho svěřence Charlese. Děti měly obrovskou radost a já také.
Sešli jsme se v tělocvičně a pejsek byl ve svém živlu. Měl radost, že
mohl mezi dětmi běhat, a také nám darebák proklouzl do nic netušící
třídy…Tady se potvrzuje pravidlo, že kdo chce pomoct, tak si najde
způsob jak….
Děkuji paním učitelkám, protože bez nich by se to neuskutečnilo..Vánoční dárek

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Vánoční dárek

Paní Tomášková, Vít Minkovič a Martina Čulagová i letos udělali sbírku a nakoupili krmení pro pejsky. Moc si vážíme pomoci a všem děkujeme za podporu. Níže jsou jména s textem, kteří přispěli na sbírku.

Dobrý den Katko, tak tady jsou jména lidí, co přispěli na sbírku. Letos jsme to rozdělili, půl Vám a půl do Hajniště. :-)

4. RCHO AČR – Marcel Zuber, Petr Palas, Petr Beránek, Karel Hrdina, Ondřej Kudrna, Lenka Petráňová, Jan Hunka a Vít Minkovič.

Porodnice Liberec – Lenka Novotná, Jana Hůlková, Vlaďka Vojtěchová, Dagmar Zemanová, Jana Kamarytová, Petr Beránek a Eva Tomášková.

Jednotlivci – Zdena Švadlenková, Šárka Svratecká a Štěpán Bláha,Jana Weišová, Lucie Nováková, Jana Hýblová, Jana Králová, Dan Ramzer, Petra Válková, Dušan Václavíček, Lucie Kubátová + manžel Zbyněk a Martina čulagová + manžel Milan.

.Škola z Rokytnice obdarovala pejsky

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Škola z Rokytnice obdarovala pejsky

Ještě jednou děkuji paní Vávrové a učitelkám za celou akci. Všem dětem, co jim není lhostejný osud pejsků v útulku. Krásné dopoledne pro pejsky a pro nás. Děkujeme.

Paní Vávrová o sbírce  napsala:

POMÁHÁME OPUŠTĚNÝM PSŮM

 

…a proč jsou vůbec psí útulky?

 

   Je to díky nám, lidem. Díky velké nezodpovědnosti, občas nedostatku lidskosti, přecenění svých možností. Ale zkuste to vysvětlit těm chlupatým duším, tisknoucím se na dráty své klece a toužícím třeba jen po jediném pohlazení…

A tak jsme se již druhým rokem rozhodli pomoci alespoň troškou, i když lásku a svůj jediný, nejlepší, krásný domov těm opuštěným psíkům stejně nenahradíme.

V loňském roce směřovala sbírka do potřebného psího útulku poblíž Plzně. Letos jsme volili jinak. Dominik a Míra z 8. třídy nám u místní policie zjistili, že případní odchycení psi v katastru Rokytnice jsou odváženi do soukromého psího útulku Krásný Les u Frýdlantu. Tak proč nepřispět právě tam?

Materiální sbírka trvala 3 týdny. Do naší školy chodí 207 dětí, přičemž lhostejných k osudu chlupáčů nezůstalo 107 dětí. Děkujeme! Co může být milejšího, než prťata z nejnižších ročníků, co s sebou vláčí plnou tašku psích dobrůtek s komentářem „paní učitelko, nesem vám žrádlo“ :o ) A výsledek? Asi 170 kg granulí, 80 konzerv, 50 balíčků piškotů, 2 obrovské bedny pamlsků, misky, vodítka, deky, hračky, plešáci…a také peněžní dar 1000 Kč od hodného dárce navíc. Tak si to spočítejte…

A tak jsme 17.12. vyrazili k psímu vánočnímu stromečku. Chtěli by jet všichni, ale nešlo to, někde se to řešilo stříháním si, jinde logickou domluvou. Díky paní učitelce Gebrtové, jejímu řidičskému umění a šikovnému autíčku, které pojmulo téměř celou sbírku a pak též díky panu Hartychovi, který bez nároku na odměnu nám obětoval půl dne , jsme se v počtu osmi žáků a tří dospělých vydali v poměrně nepříznivém počasí za pejsky.

Po vyložení nákladu následovala prohlídka kotců. Velký chlupáč s ohníčky v očích, přitisknutý k drátům, dělících ho od lidského pohlazení, o které zjevně tolik stojí, mazel na první pohled…Opuštěný a sám. Dvě psí holky spolu v kotci, nerozlučné kámošky nalezenci, uvázané na drátě v opuštěném domě, když majitelka se odstěhovala a nechala je napospas všemu…Krásná fenečka, milá, veselá, údajně již zadaná „devastátorka“ – zdali nový páníček tuší, jakou pohromu si poveze domů? Psík s blýskavýma očima, který si tak hlídá své území, že pomalu ani nedýcháte – přitom prý jinak učiněné dobračisko. Štěndo, zvláštní a krásně vybarvené, které si pro piškot dojde jen s jistotou, že ho od vás dělí silný drát, vystrašený – kdopak mu už asi stihl co zlého udělat? Staroušek, schoulený, smutný, který sem nejspíš přišel dožít svůj smutný, krátký život…Labrador, který má tolik smutku a zklamání nejen v očích, že ani piškoty nezabraly – že bychom my, lidé, za to mohli?

Když byste viděli ty psí oči plné naděje, ale i smutku v drátěných klecích, asi by vám nebylo dobře, stejně, jako nám.Ale zavřít oči není řešení.

Rozveselila nás dvě malá štěnda, vypuštěná z kotců, bylo jedno, že v tu chvíli máme špinavé bundy, kalhoty, boty…hned jsme byli kamarády. A v tu chvíli člověk cítí tu jejich bezprostřední radost, důvěru, bezelstnost, lásku…snad si pro ně přijde někdo, kdo je nezklame. A brzy!

Psíci mají v útulku tu nejlepší péči, v miskách byl ještě zbytek snídaně, v kotcích pořádek. Ke svým pečovatelům se všichni chovají jako ke svým přátelům a mají je rádi a paní majitelka zná podrobně příběh každého svého svěřence, podrbe za uchem, pohladí, mile promluví. Bez lásky k zvířatům toto nejde. Velkou část musí rodina sama dotovat, naše zákony pořád ještě nemyslí na ty nejpotřebnější, asi jak mezi lidmi, tak mezi zvířaty. Snad se to jednou změní…

Jsme moc rádi, že jsme psíkům mohli zpříjemnit Vánoce všemi těmi dobrůtkami, rozmazlit je rozdáváním piškotů, i když člověka zamrazí při větě paní majitelky „ty malé masové kapsičky si uložíme na dobu po Vánocích – to zas bude štěňat!“ a zase je to o nás, o lidech.

Každopádně vy, naši milí, solidární, zlatí malí lidičkové z naší školy, moc a moc vám všem, kteří jste přispěli třeba jen maličkostí, moc vám děkujeme za pomoc. Máte srdce na pravém místě, nezapomínejte na to. Přece „PES – PŘÍTEL ČLOVĚKA“ To platí a funguje. Kéž to však platí i obráceně.

Jarmila Vávrová

 

www.azylpes.cz

 

 

A  NAŠE DOJMY?

 

Vojta, 6.A:Byli tam nádherní psi. A chtěl bych tam jet ještě jednou. Doufám, že se mi to splní.

 

Honza, 7.A:Psy jsme mohli nakrmit a dát jim hračky. Ačkoliv osud některých psů nebyl usměvavý, z hraček a piškotů měli velkou radost.

 

Bára, 7.A:Každý útulek je smutný. Ale tady pejskové měli vše, co potřebují. A bylo vidět, že ti, co o ně pečují, tu lásku ke zvířatům mají.

 

Lukáš, 8.A:Mohli jsme nakrmit pejsky. Nejvíce se mi líbilo to malé štěňátko, které bylo velmi roztomilé.

 

Dominik, 8.A: Líbil se mi Elvis – bernardýn. A zlatý retrívr, ten byl ale plachý a smutný. Hned bych si nějakého psa vzal, ale rodiče nechtějí.

 

Karolína, 9.A: nepochopím lidi, kteří si pořídí pejska a pak ho nechají na ulici. Bylo mi ouzko vidět všechny ty pejsky, zavřené v kotcích. Nejvíce mi bylo smutno, když jsem viděla mladého labradora, jak je nešťastný a chybí mu někdo, kdo by ho měl rád. Přitom ve svém věku by měl běhat po zahradě, hrát si s míčkem a dělat další psí skopičiny. Paní, která se těmto pejskům věnuje 365 dní v roce, znala každý psí příběh, bylo vidět, že se jim opravdu věnuje a určitě bych jednou chtěla dokázat to, co ona!

 

Míša, 9.A: Je mi líto pejsků, kterých se páni zřekli. Když jsem viděla jejich smutné oči, hned bych si je odvezla.

 

Denisa, 9.A: Pejsci si nezaslouží tenhle život. Kdybych mohla, hned bych si jednoho nebo dva vzala domů. Bylo mi jich líto, když jsem viděla ty smutné oči v klecích. Kdybych bydlela blíž, tak bych je ráda chodila venčit. Jsem ráda za tuto zkušenost.

 

 .O netradiční módní přehlídce…

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

O netradiční módní přehlídce…
Netradiční módní přehlídka, která se konala v OC Nisa Liberec byla opravdu skvělá. Prodejna Zvěrokruh připravila pěkné oblečky, vodítka a jiné doplňky. Na molu se střídalo několik pejsků, z toho dva z našeho útulku Žofinka a Fifinka. Nechyběla kočička a dokonce i králíček se objevil na molu. Vše bylo pěkně připravené a zorganizované.
Dcerka nemohla dospat, jak se těšila, až bude chodit po molu a předvádět fenečku Fifinku v různých oblečcích. Byla neděle 10.30 a už jsme nakládali obě fenky do auta. Materiály na prezentaci jsem si připravovala několik dní dopředu a už byly naložené v autě. Na akci jsme museli jet dvěma auty. Jedno s přívěsným vozíkem řídil manžel a druhé já. Ptáte se proč dvěma auty? Tak odchytové vozidlo má jen dvě místa , v zadu byly psí holky v přepravkách. Zbytek věcí na prezentaci jako je roll-up, flipcharty, stolek atd. jsem s dcerkou vezla já. Proč vozík? Protože nám paní Hložková ze Stráže nad Nisou věnovala boudu a bylo domluvené, že si jí po akci vyzvedneme. A aby toho nebylo málo, tak z Ligy na ochranu zvířat ČR, předseda pan Ondráček, nám na akci přivezl cca 300 konzerv pro pejsky. Tím to také panu Ondráčkovi moc děkuji. S časem stále bojuji, a tak se snažím cestu vždy nějak využít.
A zpět k samotné akci . Kolem 11.30 jsem už začali s manželem a dcerkou vynášet věci z auta do výtahu a přímo u vodopádu rozkládat flipcharty. Překvapil mě hned zájem lidí o útulek. Jenže jsem musela mít vše připravené do 13hod, a tak nebyl zrovna čas a prostor na popovídání (a to si tak ráda povídám). Manžel mně říkal: “Nejdřív si vše připrav a pak se můžeš věnovat lidem.” Měl pravdu, protože bych opravdu nic nestihla připravit. Zatím obě fenečky i dcerka byly v zadu , kde se připravovaly modelky a zvířátka. Adélka běhala s Fifinkou sem tam a nemohla se dočkat. Obě psí slečny si nejprve trénovaly na pódiu chůzi, samozřejmě s pomocí pamlsku. Jen jsem zapomněla dcerce vzít také nějakou tu odměnu, když jsem viděla jak trénuje . Modelka, která vodila Žofinku, byla také velice příjemná.
Opravdu akce začala včas a lidé se už před začátkem scházeli. Nestihla jsem zrovna moc sledovat, co se na molu děje, ale po očku jsem pozorovala reakci lidí. Zvířátka měla všechna úspěch, obchod Zvěrokruh nešetřil na pamlskách, a tak se i zvířata radovala. Musím konstatovat, že první kolo se Adélka trošičku styděla (já jí obdivuji v 6ti letech bych tam já nešla). Druhé kolo se jí už z mola nechtělo. Děti musely poděkovat jí a Fifince za ukázku. Věřte nebo ne, už jsem měla i já velký hlad, protože bylo už cca 15.30 a my jsme se nestihli najíst. Manžel zašel pro jídlo do bufetu, a tak pod fousy konstatoval, že není nic lepšího, než stát v neděli odpoledne hladovej v obchoďáku. Měla bych to jemu a dcerce nějak vynahradit, ale zatím jsem nic nevymyslela. Opravdu by to bez jejich pomoci a podpory nešlo.
Naházela jsem do sebe asi na pětkrát nudle, protože když nikdo přišel, nebudu mezi řeči jíst. Podpořit nás na akci přišlo několik známých a udělalo mně to radost. Také jsem netrpělivě čekala na paní z Prahy, která říkala, že se přijede podívat na Fifinku. Blížilo se třetí kolo přehlídky a paní se se synem objevila. Fifi se jí hned líbila a bylo jasné, že si ji odveze. Nezapomněla ani na ostatní pejsky v útulku a přivezla piškotky a dobrůtky, kyblíky na vodu atd…Dcerce jsem to řekla až po třetím kole (I když to i v době, kdy byla Adélka s Fifinkou na molu, bylo do mikrofonu řečeno, že už má svého nového majitele. Dcerka to nevnímala). Víte, vždy těžce nese, když si nějakého pejska oblíbí a pak se umístí. Jak já jí chápu. Samozřejmě bez slziček se to neobešlo, ale paní byla připravená a dcerce přivezla nálepky na okna, čokoládu a Kinder vajíčka. To jsem ani já nečekala, byla jsem mile překvapená. Ze Zvěrokruhu jsem ještě dostala poukázku 2x 500kč na nákup v prodejně. Adélka dostala kapsičku na pamlsky, kterou tam celou dobu prezentovala a také sladkou odměnu. Bylo to moc krásné a celkově se akce povedla. Někteří lidé přispěli do kasičky a někteří nás podpořili zakoupením přívěsku, těžítka či figurky.Rozdalo se hodně letáčků a co se týká povídání o útulku jsem se prakticky nezastavila. Všem lidem co se přišli na akci podívat děkuji a doufám, že se příští rok zase sejdeme.

.O samotné akci – AGILITY V TIPSPORT ARÉNĚ LIBEREC

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

O samotné akci – AGILITY V TIPSPORT ARÉNĚ LIBEREC
Uplynulo už pár dní od akce Agility v Liberci, která se konala v Aréně. Je pravda, že mě trochu zklamal malý počet návštěvníků. Na jednu stranu jsem nemohla celé dny prezentovat útulek a tak musím poděkovat kamarádce Veronice, která mně na akcích pomáhá a byla tak ochotná, že prezentovala útulek i místo mě. Jsem členkou OHK a byla jsem na setkání podnikatelek v rámci projektu Česko-Saská spolupráce. Je to nepovinná akce, ale vždy jsem se něco dozvěděla, přiučila. Získávají se zde kontakty a předávají informace nejen o podnikání.Nemůžu být na dvou místech na jednou, to ještě neumím..
A zpátky k celé akci. Opět se vezly Flipcharty a propagační materiály, přívěsky, těžítka, plechovky atd. Ono se to nezdá, ale zabere dost času jen samotná příprava na jakoukoliv akci. Vyfotit pejsky, jet do Frýdlantu udělat fotky, tam strávím tak hodinu až dvě, napsat popisky, vše dát na Flipchárty. Napsat, co je u nás aktuálního a to vše zalaminovat, nalepit , aby to vydrželo přepravu a přenášení. Co vám budu povídat, mám to doma v obýváku jak ve velké kanceláři a dílně. Naštěstí si manžel zvykl :-)
Akce začínala v pátek od 14.00 a já s Veronikou jsme měly sraz ve 12.30 v Tip Sport Aréně. Pan Stejskal nám ukázal, kde můžeme stát a začala samotná příprava. Bylo potřeba ještě něco doladit na tabulích, tak se toho Veronika chopila. Malá dcerka vyndavala přívěsky a věci na stůl. Uteklo nám to a čekaly jsme na nával lidí. Leč sem, tam někdo a jinak klid. Trochu jsme znervózněly, jestli to má vůbec cenu tam stát, když nikdo nechodí. Opravdu jsme do 18.00 hodin prodaly 2 přívěsky a 4 figurky celkem za 90kč. Malá se sice činila, chodila dávat lidem letáčky a se zájmem sledovala pejsky, jak běhají. Já už jsem musela odjet a loučila jsem se s Veronikou slovy, že se alespoň prezentuje útulek a budou o nás lidi víc vědět. Byla smutná a já také, ale chtěla jsem jí podpořit. Víte, myslela jsem si, že na takovou akci přijde víc lidí. Říkala jsem Veronice, až se jí bude chtít skončit ať to sklidí a jde domů. Byla jsem zatím na setkání podnikatelek a přišla mě v 21.30 sms, že vydělala asi 1000kč a že jde domů!! Nechtěla jsem tomu uvěřit a normálně jsem si říkala, že ty peníze tam musela dát ona. Tak přeci jen lidi začaly večer chodit a přispívaly i do kasičky.
Druhý den ráno se Veronika dala znovu do prezentace. Už to bylo veselejší a měla radost z předešlého dne. Po poledni jsem jí jela vystřídat, dopoledne jsem měla ještě s OHK jízdu na koni v Chrastavě, to jsem si nenechala ujít a ráda jsem se projela. (viz.foto, byl to pro mne trochu relax)
Lidi už chodily sice víc, ale stejně jsem čekala větší návštěvnost. Byl večer a tak jsem začala pomalu skládat věci. Na konec se prodalo cca 4O přívěsků a několik figurek pejsků a kočiček, hlavolamy a plechovky ozdobené ubrouskovou metodou (dělá je pro útulek kamarádka s dcerkou). Celkem hodní lidé přispěli a nakoupili cca za 2 400kč.
Vím, byly to dva dny a spousta hodin, ale to se nemůže počítat. Hlavně , že o nás ví o pár lidí víc. A kdo ví, třeba si vzpomenou, až budou chtít udělat dobrý skutek, na ten útulek v té vesničce jak že se jmenuje….já si vzpomenu, Azyl pes – Krásný Les??? A o tom to celé vlastně je.
Tímto děkuji Agility ČR a Tip Sport Aréně za možnost prezentování útulku na jejich akci. Veronice Hastrdlové za velkou pomoc a zastoupení v prezentaci a všem lidem, co přispěli do naší kasičky nebo co si zakoupili nějaký ten výrobek a tím také přispěli na útulek. Díky moc.

.Pomozte naplnit misky v útulcích.

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Akce, Co se u nás děje?

Datum konání: 15.11.2012 - 15.12.2012

Pomoci můžete zcela zdarma a z pohodlí

domova.

Stačí jen pár kliknutí!

Díky společné akci Spěchá.to, společnosti Mars Czech s.r.o. – výrobce krmiva značek Pedigree a Whiskas, a Nadace na ochranu zvířat máte možnost přinést vybraným psům a kočkám alespoň trochu radosti navíc!
Měla jsem obrovskou radost, když mně zazvonil telefon a paní z Nadace na ochranu zvířat mně oznámila, že byl náš útulek vybrán na tuto online akci. Proto žádám o pomoc. Bez klikání to nepůjde a nebude akce úspěšná. Každý den můžete kliknout na všechny pejsky z našeho útulku a nejen z našeho(každý potřebuje pomoci). Jen když se podaří všechny pejsky z našeho útulku nakrmit, získáme TUNU KRMENÍ!!! Akce trvá jen do 15.12:2012. Za to ta chvilinka času stojí, ne? Tak lidičky je to jen a jen na vás, já také budu klikat i od manžela z práce.
Na www.spěcháto.cz, hned na úvodní stránce, je nadpis Pomozte naplnit misky v útulcích a žluté pole začít krmit dál, je to snadné. Je to opravdu snadné a zabere vám to jen chvilku času a útulkům tím pomůžete. Akce je skutečná, není to žádný podvod, jak se někteří lidé domnívají. Vzpomínáte na akci Wad a Nadace na ochranu zvířat – pomozte naplnit misky v útulcích? Je to také přes stejnou organizaci a výrobce krmiva. Děkuji všem, co každý den budou klikat a virtuálně plnit misku. Doufám, že se akce povede a budeme mít pro pejsky zásobu papání.

.Obchodní snídaně

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Včera jsem byla poprvé na obchodní snídani v Liberci. Byla jsem tam pozvaná paní Havelkovou ze společnosti ReHa promotion s.r.o, když jsem prezentovala útulek na veletrhu práce Educa. Nikdy jsem na žádné takové akci nebyla, a tak to byla pro mě úplně nová zkušenost. Začínalo se ráno v 7.15 snídaní a já se pomalu rozkoukávala. Byla jsem velice nervózní, a tak jsem neměla ani hlad. Sice jsem si něco málo vzala, ale tréma udělala své. Věděla jsem, že se budu muset v 60-ti vteřinách představit, v čem podnikám , co mě tíží a jakou pomoc hledám,co potřebuji..Ono shrnout činnost útulku do 60-ti vteřin jde dost těžko. Den před tím jsem si to napsala na papír a krásně naučila. Ptáte se, jak to dopadlo? Řekla jsem sice vše podstatné, ale úplně jinak než jsem se to naučila. Nevadí, bylo tam několik podnikatelů, kteří by mně možná mohli pomoci. Uvidíme, jaký jsem udělala dojem a zda to bylo pro útulek přínosem. Potěšil mě zájem několika podnikatelů o útulek. Dokonce mně byla nabídnuta materiální pomoc, venčení pejsků. Dostalo se mně i poděkování za dobročinnou práci…Bylo to velice příjemně strávené ráno, jen kdybych nebyla tak nervózní. Jakou velkou výhodu vidím to, že jsem rozšířila řadu lidí, kteří už ví, že je někde ve vesničce Krásný Les útulek pro pejsky. To je pro mě velice důležité, a proto se snažím jezdit na různé akce.

Co se mně přímo na obchodní snídani povedlo za obchod? Pronajala jsem si výlohu v “Palác Centrum” v Liberci na jeden měsíc za 500Kč/měsíčně. Dohodla jsem se s panem Kalátem, jednatelem společnosti, že si připravím prezentaci útulku a materiály a v příštím týdnu tj.5.11 – 7.11. to dám do výlohy. Byl tak ochotný, že s tím souhlasil a měsíc se bude počítat ode dne, kdy tam poběží prezentace. Uvidím, jestli to bude mít nějaký ohlas. Šikmo přes uličku je Tropic, kam lidé chodí nakupovat pro zvířátka krmení. To mě také trošičku pomohlo v rozhodování, zda pronajmout či ne. A co si myslíte Vy? Představuji si tam dát něco málo informací o útulku, jak náš útulek funguje. Také aktuální nabídku pejsků s fotografiemi . Pokud by tam někdo něco rád viděl , budu ráda za podněty.

S některými podnikateli si teprve domluvím schůzku a uvidí se.

V každém případě děkuji paní Havelkové, která mě na obchodní snídani pozvala. Firmě Business for Breakfast, která snídaně pořádá za vřelé přijetí a možnost prezentovat útulek. Také ostatním podnikatelům za příjemné a milé setkání..Pomoc přijela

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Pomoc přijela

Pomoc skutečně přijela. Paní dodržela slovo a nechala mně tady v útulku dva chlapy a jednu paní. Ubytování v nedalekém penzionu, stravu a jejich práci platila. Taková pomoc, to se nám ještě nestalo. Jen kdyby ti pánové chtěli více pracovat. Tak za první den odváželi kamení ze zbourané zídky. Chápu, to byla dost těžká práce. První takový problém byl, že jsem musela odjet a měli pracovat do 18.30h. Načež se v 17.00h. nechali odvézt. Nu dobrá, druhý den budu přísnější a nehnu se od nich. Začali dozdívat čtvrtý kotec. Můj muž a já jsme postavili tři kotce (přes léto ve volných chvílích) a čtvrtý měli postavit už oni. Nejen, že se mně snažili vysvětlit, kolik je to práce a jak to půjde těžko, ale jeden pán pracoval skutečně pomalu. Oni netušili, že sice nejsem zedník, ale že si to s mužem stavíme svépomocí a moc dobře vím, kolik je to míchaček a jak je to pracné. Tak jsem musela přitvrdit v jednání, není to můj styl a ani jsem se do takové situace nikdy nedostala. To byl druhý den jejich práce. Paní mezi tím natírala vše, co jsem jí natírat dala, tedy předky kotců, šupáky. Třetí den se ten pán, co pracoval pomalu, už do práce nedostavil. Samozřejmě jsem byla celou dobu ve spojení s paní, která pány platila. Kolem 14 hodiny přijel tedy jiný pán, prý je to vyučený zedník. Tak jsem zajásala. Časově už byl ale skluz a chtěla jsem udělat základovou desku na dva karanténní kotce. “Hm, to je plocha velká, to se nestihne udělat”, byla první slova toho zedníka. Upozorňuji, že je to 6,4Om x 3metry. Tak mě popadl vztek, a když jsem viděla to tempo, postavila jsem se opět k míchačce a jak to šlo. Jen jsem volala: “Namícháno!” a jak jezdili. Nevěřícně na mě koukali,  jestli jako skutečně budu míchat…… Sice byla od toho druhého pána, který byl u nás od začátku, taková tendence se mi opřít o míchačku a koukat na mě, ale to jsem mu patřičně vysvětlila, že tak ne a že může vozit zatím písek. Připadala jsem si dost hloupě, když ženská má říkat, co mají chlapi dělat. Taky pan zedník nechtěl dát do základu armaturu, že je to zbytečné atd. To už mi nervy fakt pochodovaly. Když jsem se po několika míchačkách šla podívat, jak to pánovi jde, málem mě omyli. Nejen, že to bylo od pohledu křivé jak …. ,ale ještě ty řeči, že to jinak nejde… To jsem odešla za roh a vyvztekala jsem se. Zavolala jsem mému muži do práce, jestli by přijel jim to pochlapsku vysvětlit. Naštěstí přijel….a bylo. Až na pár míchaček se to skutečně podařilo za těch pár hodin udělat. Ale tma už nám nedovolila dělat a už jsem toho taky měla dost, bylo 19 hodin a začalo se vše uklízet. Takové, že se to umyje potom, to nemusím komentovat. Prostě jsem už zvýšila hlas a fungovali sice s řečma, ale šlo to. Stát a házet do míchačky 5 hodin vkuse a ještě radit zedníkovi, jak to mají dělat, bylo i na mě docela dost. Ještě jezdit pro písek , cement, barvu a koukat, jestli mají namícháno, ať nesedí, když já pojedu pro materiál.. Další den se to za ráno dodělalo, pak se ještě navezl další písek, zbytek kamenů se odvezl a bylo. Sice se střecha nestihla udělat, ale čtvrtý kotec je vyzděný a je hotová základová deska na dva karanténní kotce. Paní natřela celou konstrukci obou kotců, šupáky a začala natírat misky otočné. V sobotu jsem s manželem dělníky odvezla a ještě nám ta paní dala dřevo na střechu kotců. Jsem paní, která pány platila, vděčná a velkým dlužníkem za takovou pomoc. Je to v lidech, ten jeden pán s paní byli šikovní, co se jim řeklo udělali. Za to ten první, který po dvou dnech už nepřišel a ten druhý údajně zedník, no, takové lidi jen někam do kamenolomu, tam nemají co zkazit. Za to ovšem paní nemohla, ale kus práce se udělal, byť se té míchačky asi nezbavím. Za tři týdny se bude moci na desce začít svářet kotce a pokud počasí dovolí, budem dělat střechu na 4 kotcích , které jsou už vyzděné. Jaké poučení z toho pro mě plyne? Být na lidi přísnější, nelitovat, když to zvládnu já jako ženská, tak chlap to musí zvládnout také. Kdyby ještě nějaká taková akce byla, určitě se to dohodne tak, aby byl přes den u toho i můj chlap a já si ušetřím spoustu nervů a starostí..Přijede pomoc

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Přijede pomoc

Mám takovou radost, že to musím vykřičet do světa. Jedna velice hodná paní zítra 3.10.2012 přiveze k nám do útulku dva chlapy a jednu paní, kteří nám budou pomáhat dodělávat kotce.  Pokud bude čas, ještě se budou dělat dva karanténí kotce. Dokonce mě doslova řekla, že já už nebudu dělat nic! Nedokážu si představit, že bude stát někdo u míchačky místo mě. Dneska jsem ještě byla pro materiál (sítě do základu, trubky na střechu, jekly) co nám scházel a postupně budu jezdit pro cement a co bude potřeba. Kus zdi, která bránila postavení čtvrtého kotce je zbouraná. Kamení se použije do základu na dva karanténní kotce. To jsem dnes vyměřila a bude to parááááda. Nevím a nemám představu kolik to bude tu hodnou paní stát, ale vím že jsou ještě lidé, kteří rádi pomohou. Jsem sice nervózní, jak to vše zorganizuji a jak to půjde, ale těším se. Tak to fakt do zimy bude hotové a já se už nebudu bát, kam dám ty chudáky po vánocích, co jsou vyhozené jako nechtěné dárky. Jak to půjde budu fotit a průběžně dávat na stránky.

 .Klec nejen na očkování

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Klec nejen na očkování

Po nedávné zkušenosti, kdy po nás pes zaútočil při nasazování košíku, byla vyrobena klec. Tak pěkně od začátku, pejsek to byl částečně vycvičený uměl sedni, lehni a zůstaň. Jako kdybych měla s kolegyní nějaké tušení, řekly jsme si, že před očkováním mu dáme košík. První zkouška před příjezdem pana veterináře dobrá. Košík jsme mu bez problému nasadily a sundaly. Tak nějak se nám ulevilo, že je vše v poklidu. Dokonce jsme chválou nešetřily jaký je to šikovný pes a dostal dobrůtku. Leč opatrnosti nikdy nezbývá  a po příjezdu pana veterináře jsme mu chtěli košík nasadit opět. Zaznělo mohutné zavrčení a už by byl zakousnutý v ruce, naštěstí košík mu v té chvíli přistál na čumáku a stahovacím obojkem byl jak se říká trošku přiškrcen.  Držely jsme ho vší silou a očkování se zdařilo. Další nepříjemný moment a jedna zkušenost. Proto se můj muž rozhodl udělat klec s posuvným bokem. Jak to funguje?  Zepředu je vchod-šupák nahoru. Z boku je posuvná stěna, s kterou si můžeme šoupat jak potřebujeme. Pokud je pes hodně agresivní, posune se k němu tak, aby se nemohl otočit. Tím pádem ho veterinář může naočkovat, poslechnout, změřit teplotu atd. Přesto doufám, že se v nejbližší době nebude muset použít.  Ještě natřít a bude hotovo. Na fotkách je pejsek jen na zkoušku a není vůbec agresivní, to jen pro informaci..Sháním Flipchart magnetický

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Sháním Flipchart magnetický

Pro prezentaci útulku sháním Flipchart magnetický. Budu na něm prezentovat pejsky z útulku na různých akcích, jeden už mám, ale ten nestačí. Na něm mám stručně o útulku, co se u nás děje atd. Nemáte někdo nějaký navíc, třeba i trochu poškozený, nebo levněji na prodej? Foto je jen ukázka..Sváření

Napsal(a) Katka, . Rubrika: Co se u nás děje?

Sváření

Byla jsem pro nařezaný materiál na přední strany kotců. Na zemi poskládala k sobě a bylo opět na mém muži, aby to svařil. Něco bylo potřeba zkrátit na požadovanou velikost a pak svářet a svářet. Fungovala jsem na povel přines, podej, naměř… Jak mu to pěkně šlo od ruky. Za dva dny bylo hotovo. Ještě nějakou povrchovou úpravu a už se budou přidělávat. Naštěstí se při stavbě kotců pamatovalo i na to a jsou na kotcích daná železa na uchycení.   Někdy si tak říkám, jak k tomu ta má rodina přijde?? Tolik času stráveného v útulku a to má muž svou práci z které chodí nejdříve v 17hod. domů. Dcerka dělá vše s námi,  je to v pořádku??? Do těchto myšlenek vám pak někdo zavolá, jestli vůbec něco děláme. Stejně jako v loni akorát to byl někdo jiný snad.. Cituji: Já sleduji vaše stránky a teď se tam nic neděje. Jsem milovnice psů tak to sleduji. Psala jste, že chcete letos dělat dlažbu a pořád nic. Tak  neví jestli jako fungujem!! Tak to byl telefon jedné paní. Někdy si říkám slova z jedné písničky, co mám to dám a stejně je to málo ……   Ano má pravdu, chtěla jsem letos dělat dlažbu, ale bohužel zatím nemáme dost finančních prostředků na nákup dlažby. Také máme jen dvoje ruce a den má jen 24 hodin. Zdraví máme jen také jedno. Také bych byla raději, kdybych mohla někam zavolat a dát objednávku na dva kotce a dlažbu. Jestli má někdo pocit, že si nedovedu představit strávit víkendy a volný čas jinak než zděním, sháněním materiálu atd. tak to se plete. Jen je to prostě potřeba a někdo to udělat musí. Hodně jsem se tu rozepsala, ale hned je mi líp. No a paní jsem řekla, že je to stále v plánu, ale že letos už to nestihnem. Na víc jsem se nezmohla…..